Używana przez Ciebie przeglądarka jest nieaktualna. Prosimy o aktualizację.
cofnij

2 maja Dzień Flagi

  • kck

Dzień Flagi to jedno z najmłodszych świąt państwowych – zostało ustanowione uchwałą Sejmu w 2004 roku, by propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. Polska flaga oficjalnie została uznana za symbol narodowy w 1919 roku, po latach zaborów, w rok po uzyskaniu przez Polskę niepodległości.W Gminie Kosakowo po raz drugi odbędą się obchody tego święta i uczcimy je tak, jak w roku ubiegłym przemarszem spod molo w Mechelinkach (zbiórka 09:30) wzdłuż plaży do Krzyża Morskiego w Rewie, a następnie przejdziemy do siedziby Kosakowskiego Centrum Kultury (Rewa ul. Morska 56), gdzie na wszystkich uczestników przemarszu będzie czekał słodki poczęstunek.

Zachęcamy dzieci, młodzież, całe rodziny, seniorów oraz wszystkich chętnych do szerzenia tradycji i wartości narodowych. Mile widziane flagi narodowe, regionalne oraz inne symbole patriotyczne.

Organizatorzy: Zrzeszenie Kaszubsko – Pomorskie o. Dębogórze-Kosakowo, Biblioteka Publiczna Gminy Kosakowo im. Augustyna Necla oraz Kosakowskie Centrum Kultury.

 

 

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter