Używana przez Ciebie przeglądarka jest nieaktualna. Prosimy o aktualizację.
cofnij

Akcja Kinder + Sport

  • kancelaria

22.02.2018 r w Szkole Podstawowej im. Piotra Dunina w Mostach zorganizowane zostały  warsztaty żeglarskie w ramach programu Kinder + Sport. Inicjatorem akcji był klub żeglarski Yacht & Fun Mechelinki oraz Stowarzyszenie Port Mechelinki.

 Kinder +Sport to program przygotowany przez Grupę Ferrero w celu promowania aktywnego stylu życia, w tym m. in. żeglarstwa wśród najmłodszych. Rdzeń aktywności Kinder + Sport został opracowany we współpracy z krajowymi i międzynarodowymi Federacjami Sportu odpowiedzialnymi za promocję sportu.
Program wspierany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ferrero Polska, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Polskie Stowarzyszenie Klasy Optimist.
Podczas zajęć dzieci mogły zaznajomić się z klasą Optimist i zdobyć pierwsze żeglarskie szlify. Uczniowie zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa, przeszli szkolenie z zakresu balastowania i pracy na pokładzie łódki a także pracy szotami. Największą frajdą okazała się nauka manewrowania jachtem na symulatorze😊

 

W szkoleniu udział wzięło ponad 100 uczniów. Warto wspomnieć, iż SP Mosty jest jedyną szkołą w województwie pomorskim, w której została zorganizowana Akcja Kinder + Sport. 

Serdeczne podziękowania dla Dyrekcji i pracowników szkoły za pomoc przy organizacji wydarzenia.

Autor tekstu i zdjęć Magdalena Radzka

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter