Używana przez Ciebie przeglądarka jest nieaktualna. Prosimy o aktualizację.
cofnij

Cykl Uroczystości z okazji Święta Niepodległości

  • kancelaria
Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania w Gminie Kosakowo obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Przygotowaliśmy dla Państwa cykl uroczystości związanych z Świętem Niepodległości. Rozpoczynamy wydarzeniami kulturalnymi 9 listopada, a kończymy na sportowo 11 listopada.
W dniu 9 listopada odbędzie się Uroczystość wręczenia najważniejszego wyróżnienia w naszej Gminie – statuetek Złotego Kłosa. W tym dniu również zostaną wręczone strażakom OSP oraz członkom Młodzieżowej Drużyny OSP wyróżnienia. Wydarzeniu towarzyszyć będzie występ zespołu FUCUS oraz koncert Valerego Filipova.
W dniu 10 listopada o godz. 16:00. Zorganizowaliśmy dla Państwa Interaktywny Turniej Wiedzy z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości, w którym weźmie udział młodzież szkół podstawowych oraz oddziałów gimnazjalnych. Turniej zostanie przeprowadzony w nowoczesnej formule Quizspotter. Tego typu quiz organizowany jest w Gminie Kosakowo po raz pierwszy.
Tego samego dnia o godz. 17:00 zapraszamy na Uroczystą Akademię z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Rozpoczniemy od ogłoszenia wyników i wręczenia nagród w Konkursie Plastycznym „Niepodległość Oczami Dziecka” zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną. Następnie zostaną wręczone medale 100-lecia Odzyskania Niepodległości mieszkańcom oraz osobom zasłużonym dla rozwoju Gminy Kosakowo. Wydarzeniu towarzyszyć będzie koncert Anny i Romualda Spychalskich.

Zapraszamy także wszystkich chętnych do udziału w XIII Gminnych Biegach z okazji 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Zawody odbędą się w niedzielę 11 listopada 2018 r. na ścieżce pieszo-rowerowej Kosakowo – Pierwoszyno, bieg OPEN na terenie lotniska cywilno-wojskowego Gdynia-Kosakowo ze startem i metą w Kosakowie przy pomniku upamiętniającym żołnierzy poległych w II wojnie światowej.
Tegoroczny bieg OPEN ze względu na doniosłą 100. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości, odbędzie się na dystansie 10 km (100 x 100 metrów na 100-lecie Niepodległości) i przebiegać będzie po terenie lotniska cywilno-wojskowego Gdynia-Kosakowo ze startem i metą w Kosakowie.
To niesłychana okazja, aby obiec całe nasze lotnisko dookoła, mogąc podziwiać tereny na co dzień niedostępne dla cywilnych obywateli.

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter