Działalność organizacji pożytku publicznego ze wsparciem z budżetu gminy

Gmina Kosakowo przeznaczyła w tym roku 300 tys. zł na realizację zadań publicznych, tzw. granty. Co roku organizacje pozarządowe, stowarzyszenia czy kluby sportowe mogą dzięki temu wsparciu organizować  cieszące się zainteresowaniem naszych mieszkańców zamierzone przedsięwzięcia. Dotacje przyznano 24 organizacjom w kategoriach Kultura, Sport, Ochrona i Promocja zdrowia. Realizować je będą m.in. Zrzeszenie Kaszubsko- Pomorskie oddz. Dębogórze – Kosakowo, Stowarzyszenie Regionalny Chór Morzanie, UKS Lider Dębogórze, Sztorm Mosty, Yacht Club Rewa, Stowarzyszenie Port Mechelinki, Fundacja FLY, Stowarzyszenie Drużyna Grodu Dębogórze z siedzibą w Dębogórzu.

Centrum Sportowe Kosakowo 500+ Biuro Polityki Społecznej informuje, że od września 2016r. wypłaty świadczeń 500+ realizowane będą pomiędzy 25 a 30 dniem każdego miesiąca.