Używana przez Ciebie przeglądarka jest nieaktualna. Prosimy o aktualizację.
cofnij

Działania ratownicze w gminie podczas silnego wiatru i sztormu

  • kancelaria

W dniu wczorajszym w naszej gminie doszło do pięciu zdarzeń, związanych z silnym wiatrem i podtopieniami. Służby swoje interwencje zaczęły od usuwania  przewróconych drzew w Dębogórzu Wybudowaniu. Następnie udały się do zalewanych  obiektów przy ulicy Koralowej w Rewie, gdzie rozstawiono zapory przeciwpowodziowe przy przepompowni oraz wypompowywano wodę z zalanych ulic i posesji. Zagrożony teren zabezpieczono 150 workami z piaskiem.

W międzyczasie usuwano także inne zagrożenia tj.  przewrócony blaszany garaż w Pogórzu oraz zerwane opierzenie dachowe w Kosakowie. Najbardziej niebezpieczna sytuacja miała miejsce w Mechelinkach, gdzie woda przerwała wały, częściowo zalała teren przy ulicy Nadmorskiej i wdarła się na posesję jednego z domów. Podjęto decyzję o ewakuacji mieszkańców zagrożonego domostwa. Dalsze działania polegały na wypompowaniu wody przy pomocy wysokowydajnego  zestawu pompowego i obronie zagrożonych zalaniem obiektów (między innymi układaniem worków z piaskiem).

Sytuacja zaczęła się stabilizować ok. godz. 19.00,  kiedy to wiatr stracił na sile i zmienił niekorzystny północny kierunek. Łącznie w działaniach brało udział 9 samochodów i 29 strażaków z 4 jednostek:  OSP Kosakowo, OSP Mrzezino, PSP Puck i PSP Gdynia oraz 12 pracowników PUK PEKO Kosakowo. Działania zakończono 03.01.2019 r  o godz. 01.16.

Wszystkim zaangażowanym w akcję składamy wielkie podziękowania.

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter