Używana przez Ciebie przeglądarka jest nieaktualna. Prosimy o aktualizację.
cofnij

Dzień Ziemniaka w Kazimierzu

  • kancelaria

To warzywo jest zgoła wyjątkowe. Wystarczy powiedzieć, że przeciętny Polak rocznie zjada jego… 116 kilogramów. Zdążyło się tak bardzo zadomowić w naszych kuchniach i restauracjach, że mało kto dziś zdaje sobie sprawę z jego nieeuropejskiego pochodzenia. Pochodzi z dalekiej Ameryki Południowej i zostało sprowadzone na nasz kontynent w końcu XVI wieku. A jak wybornie potrafi smakować i… zabawiać, przekonać się będzie można na tradycyjnym Dniu Ziemniaka w Kazimierzu 16 września br. od godz. 17.00 na placu przy świetlicy sołeckiej. Gry, konkursy, zabawy, degustacja lokalnych przysmaków i zabawa taneczna. Wstęp wolny.   

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Panel boczny

Zaplanuj podróż

Szybkie uruchamianie