Używana przez Ciebie przeglądarka jest nieaktualna. Prosimy o aktualizację.
cofnij

I edycja „Biegu Tropem Wilczym” w Gminie Kosakowo

  • sport

Zapraszamy Państwa do udziału w pierwszej edycji Biegu Tropem Wilczym – Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych na terenie Gminy Kosakowo 4. marca 2018r., start godzina 12:00.

Bieg organizujemy we współpracy z 43 Bazą Lotnictwa Morskiego, Fundacją Wolność i Demokracja, pod patronatem Instytutu Pamięci Narodowej oddział w Gdańsku, dzięki czemu tradycyjny bieg na 1963 metry (odwołanie do roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek) wspólny dla wszystkich organizatorów – przebiegać będzie po terenie Lotniska Wojskowego ze startem i metą w Pierwoszynie przy bramie Lotniska, a na miejscu imprezy przewidziana jest krótka lekcja historii oraz wystawa historyczna.

Bieg ten jest wydarzeniem bez rywalizacji sportowej, może w nim wziąć udział każda osoba obywatelstwa polskiego, bez względu na wiek, bez przeciwwskazań lekarskich do uprawiania sportu wytrzymałościowego. Limit przyznanych w tym roku miejsc dla Gminy Kosakowo to 130 osób – kto pierwszy ten biegnie. W przypadku bardzo dużego zainteresowania biegiem, planujemy zwiększyć pulę pakietów startowych.

Zapisy na stronie:
https://elektronicznezapisy.pl/event/2349.html

Link do regulaminu, z którym należy się zapoznać:
Regulamin Bieg Tropem Wilczym 2018

Każdy uczestnik biegu otrzyma: numer startowy z logiem patrona biegu, pamiątkową koszulkę, materiały promocyjne, a na mecie pamiątkowy medal. Uczestnicy Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych zobligowani są do biegu w koszulce w ramach pakietu startowego z numerem startowym umiejscowionym z przodu na wysokości klatki piersiowej.

W trakcie pracy biura zawodów w godzinach 10:00-11:30 w dniu imprezy, na terenie Lotniska, Dowódca 43 Bazy Lotnictwa Morskiego przewiduje atrakcje w postaci możliwości zobaczenia z bliska wojskowych statków powietrznych.

Zapraszamy w szczególności mieszkańców naszej Gminy, aby z całymi rodzinami przyłączyli się do naszego nowego biegowego wydarzenia i spróbowali swoich sił na dystansie 1963 metrów.

Na starcie przewidujemy wykonanie pamiątkowego zdjęcia wszystkich biegaczy wraz z wojskowymi statkami powietrznymi, które później będzie do pobrania na naszej stronie internetowej.

Inicjatorem biegu jest Pan Michał Przysiecki, mieszkaniec Gminy Kosakowo-IPN Gdańsk.

Miło nam poinformować, że telewizja TVP3 Gdańsk objęła patronat medialny nad naszym biegiem i dokona relacji z jego przebiegu. Przyłączył się również do nas Narodowy Bank Polski, który ufunduje srebrną monetę poświęconą żołnierzom wyklętym, wydana specjalnie na tą okazję. Każdy z uczestników będzie miał szansę ją wygrać w konkursie przeprowadzonym na mecie biegu.mapa trasy biegu

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie:
http://tropemwilczym.pl/

 

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Szybkie uruchamianie