Używana przez Ciebie przeglądarka jest nieaktualna. Prosimy o aktualizację.
cofnij

Festiwal Kolęd Kaszubskich i Pieśni Adwentowej

  • kancelaria

Począwszy od 2005r.,  Kaszubski Regionalny Chór „Morzanie” pod koniec grudnia zaprasza na  festiwale kolęd kaszubskich. Zwracamy uwagę, że tegoroczny  XII Festiwal Kolęd Kaszubskich i Pieśni Adwentowej odbędzie się wcześniej, niż w poprzednich latach bo  15, 16 i 17 grudnia. Tegoroczna edycja ma jeszcze jedno nowe, tj.  wprowadzenie do konkursu  pieśni adwentowych.

Terminy koncertów przedstawiają się następująco:

  • 15 grudnia 2017 (piątek) –  rozpoczęcie Festiwalu w Pucku, w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła (fara)
  • 16 grudnia 2017 ( sobota) –  koncert w kościele pw. św. Leona w Wejherowie
  • 17 grudnia 2017 ( niedziela)  – zmagania konkursowe w Domu Kultury w Pierwoszynie  od godz. 14,oo  (wstęp wolny)  oraz koncert galowy w kościele  pw. Podwyższenia Krzyża Św. w  Pierwoszynie

Wszystkie koncerty odbywać się będą po mszach świętych wieczornych. Z uwagi na przesunięcie terminu Festiwalu, jego organizatorzy spieszą również poinformować o zmianie terminu organizowanego co roku koncertu  „Spotkanie z kolędą”  na które zapraszają w styczniu 2018r.  jak zwykle do Domu Kultury w Dębogórzu.  Tymczasem już dzisiaj serdecznie zapraszają na grudniowe spotkania z kolędą wprowadzające w klimat najpiękniejszych, bajkowych świąt Bożego Narodzenia.

 

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter