Używana przez Ciebie przeglądarka jest nieaktualna. Prosimy o aktualizację.
cofnij

Gimnazjum w Kosakowie

  • kancelaria

Wielki sukces organizacyjny i promocyjny naszego Gimnazjum 

W czwartek 23 lutego 2017 r. w naszym Gimnazjum w Kosakowie odbyły się półfinały wojewódzkie w pływaniu dziewcząt i chłopców w kategorii szkól podstawowych i gimnazjów. XVIII Półfinał Wojewódzkiej Gimnazjady i Igrzysk Młodzieży Szkolnej w pływaniu drużynowym wystartował o godz. 9.00.

W zawodach udział brali zwycięzcy wytypowani w eliminacjach, z powiatów wejherowskiego, lęborskiego, puckiego, kartuskiego, Gdyni, Sopotu i Tczewa.Powiat pucki reprezentowała drużyna pływaków, chłopców z naszego Gimnazjum. Zajęli IV miejsce. Gratulujemy!

Zawody prowadził sędzia główny p. Jan Szymczuk. Organizatorem półfinałów jest Powiatowy Ośrodek Wychowawczo-Opiekuńczy (dyr. p. Andrzej Byczkowski) i Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy (p. Zbigniew Gajewski, wiceprzewodniczący).

Gospodarzem zawodów było nasze Gimnazjum (koordynator p. Kazimierz Wróbel) i PUK Peko sp. z o.o., a współorganizatorami p. Marzena Korzeniewska, dyrektor Gimnazjum i Jerzy Włudzik, wójt gminy Kosakowo.

W kosakowskim Gimnazjum do rywalizacji zameldowały się drużyny z powiatów:

wejherowskiego – SP nr 9 i Gimnazjum nr 1 z Rumi

lęborskiego – SP nr 3 i Gimnazjum nr 1 z Lęborka

puckiego – SP nr 2 i Gimnazjum z Władysławowa

kartuskiego – SP z Banina i Gimnazjum nr 2 z Żukowa

gdyńskiego – SP nr 12 oraz Gimnazjum nr 8 i 17 z Gdyni

tczewskiego – Gimnazjum nr 3 z Tczewa

O godzinie 9:00 pierwsi zawodnicy stanęli do rywalizacji. Pasjonujące były wyścigi sztafet. Drużyny szkół podstawowych rywalizowały na dystansie 8x 25m, natomiast gimnazjaliści 8x50m.

W tej konkurencji najlepszymi okazały się uczennice ze szkoły podstawowej w Lęborku wyprzedzając Rumię i Gdynię. Wśród chłopców wygrał Lębork, przed Gdynią i Rumią.

W kategorii gimnazjów (chłopcy) w sztafecie zwyciężyła Rumia, II miejsce zajął Lębork a III Gimnazjum nr 8 z Gdyni. Najlepszymi gimnazjalistkami okazały się uczennice z Lęborka, na II miejscu Rumia, na III Gimnazjum nr 8.

Nasza drużyna zajęła czwarte miejsce.

W wyścigach indywidualnych szkoły podstawowe rywalizowały w stylu klasycznym, grzbietowym i dowolnym na dystansach 25 m oraz na 50 m w stylach powyższych oraz motylkowym.

Natomiast pływacy z gimnazjów rywalizowali na dystansach 50m wszystkimi stylami oraz na 100m w stylu klasycznym, grzbietowym i dowolnym.

Końcowe wyniki

SP Dziewczynki:

I – Lębork 175 pkt

II – Gdynia 142 pkt

III – Rumia 128 pkt

IV – Władysławowo 118 pkt

V – Banino 108 pkt

SP Chłopcy:

I – Lębork 156 pkt

II – Rumia 147 pkt

III – Gdynia 134 pkt

IV – Władysławowo 132 pkt

V – Banino 129 pkt

Gimnazjum Dziewczęta:

I – Lębork 155 pkt

II – Gdynia 142 pkt

III – Rumia 140 pkt

IV – Władysławowo 130 pkt

V – Tczew 114 pkt

Gimnazjum Chłopcy:

I – Rumia 147 pkt

II – Lębork 146 pkt

III – Gdynia (Gim 17) 128 pkt

IV – Kosakowo 120 pkt

V – Gdynia (Gim 8) 118 pkt

VI – Tczew 112 pkt

VII – Żukowo 86 pkt

Podczas rozgrywanych zawodów czuć było atmosferę współzawodnictwa,również ducha fair play. Ogromna wola walki zawodników sprawiła, że wyścigi oglądało się z zapartym tchem. Kibice pokazali się z jak najlepszej strony, dopingując swoich faworytów.

 

 

Czy internet jest bezpieczny?

Jakie zagrożenia niesie ze sobą niefrasobliwe lub zbyt ufne a bezkrytyczne korzystanie z treści, które niesie. Warto wiedzieć, że internet, mimo bardzo dużego pozytywnego ładunku informacji i pożytecznej wiedzy może też nieść ze sobą zagrożenia, które są przedmiotem badania pod kontem prawa karnego. O tym w piątek 10 marca br. mówili w naszym Gimnazjum funkcjonariusze policji z Pucka, czyli st. sierżant Małgorzata Kotarba, st. sierżant Łukasz Brzeziński i aspirant Kamila Marciniak. Warsztaty nosiły tytuł „Odpowiedzialność karna nieletnich i bezpieczny internet”.

Chemiczny sukces

„Najciekawsze doświadczenia naukowe” to konkurs polegający na zamieszczeniu i ocenie wybranego doświadczenia i uzasadnienia jego wyboru. Z 37 wypowiedzi z całej Polski Główną nagrodę (okulary wirtualnej rzeczywistości) otrzymała Maria Mikulska – uczennica Gimnazjum w Kosakowie.

Odnotowaliśy też sukces w Multiteście z chemii. Uczennica z  Gimnazjum w Kosakowie Maria Mikulska wzięła udział w  konkursie organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej. Gimnazjalistka, przygotowywana przez nauczycielkę chemii mgr Anetę Zocholl, została laureatką ogólnopolskiego konkursu „Multitest z chemii 2016”.

Ludzie Morza. Proces Komandorów z Dowództwa Polskiej Marynarki Wojennej

„Spisek komandorów” był prowokacją wymierzoną w przedwojennych oficerów, którzy powrócili do służby w Marynarce Wojennej po 1945 roku.

Wystawa „Ludzie Morza. Stalinowski Proces Komandorów z Dowództwa Polskiej Marynarki Wojennej” została przygotowana przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Gdańsku. Składa się z 10 plansz wystawienniczych. Przedstawia też zmagania podczas Obrony Wybrzeża w 1939 r.

Głównym wątkiem ekspozycji jest  zaś aresztowanie i proces grupy przedwojennych oficerów: kmdr. Stanisława Mieszkowskiego, kmdr. por. Zbigniewa Przybyszewskiego, kmdr. Jerzego Staniewicza, kmdr. por. Kazimierza Kraszewskiego, kmdr. Mariana Wojcieszka, kmdr. por. Roberta Kasperskiego, kmdr. ppor. Wacława Krzywca oraz kmdr. Adama Rychla. 

21 lipca 1952 r. Najwyższy Sąd Wojskowy w Warszawie wydał wyroki śmierci dla pięciu oskarżonych, a dwóm wymierzył karę dożywotniego pozbawienia wolności.

Wyrok śmierci został wykonany wobec kmdr. Jerzego Staniewicza, kmdr. Stanisława Mieszkowskiego i kmdr. por. Zbigniewa Przybyszewskiego.

Śledztwo prowadziła m.in. okręgowa Informacja Wojskowa  w Gdyni, która mieściła się w kamienicy przy ulicy Świętojańskiej 9.  

 

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Panel boczny

Centrum Sportowe Kosakowo 500+

Aktualności

Zaplanuj podróż

Szybkie uruchamianie