Używana przez Ciebie przeglądarka jest nieaktualna. Prosimy o aktualizację.
cofnij

Gimnazjum w Kosakowie

  • kancelaria

Dzień Teatru

Sportowa hala Gimnazjum w Kosakowie zamieniła się na jeden dzień w teatralną scenę. Uroczyste, teatralne, obchody Dnia Teatru miały miejsce w poniedziałek 27 marca br.   

A w programie Dnia było m.in. przedstawienie II części „Dziadów” Adama Mickiewicza w wykonaniu klasy artystycznej IIE pod kierunkiem p. Sylwii Stępniewskiej, rozstrzygnięcie konkursu na najlepszy plakat teatralny oraz kostium, quiz wiedzy o dramacie i znajomości utworów dramatycznych, takich jak : „Balladyna”, „Romeo i Julia”, „Zemsta”.  Prowadzący, teatrolog dr Karol Detlaff udzielał też wskazówek warsztatowych i zasiadał w jury.

Po przedstawieniu scenek teatralnych w języku polskim oraz angielskim zapadły rozstrzygnięcia konkursu:

Najlepsza aktorka: Sandra Pieczyńska
Najlepszy aktor: Daniel Smakosz
Najlepsza scenka: klasa IId – pierwsze miejsce, klasa Ie – drugie miejsce, klasa IIIb – trzecie miejsce.
Najlepszy plakat /afisz teatralny : pierwsze miejsce klasa IId, drugie miejsce klasa IIIa, trzecie miejsce klasa If

Sukces w Powiatowym Konkursie Recytatorskim 

Uczennice naszego Gimnazjum brały udział w eliminacjach powiatowych XXXIV KONKURSU RECYTATORCKIEGO POEZJI I PROZY POLSKIEJ, który odbył się w Pucku 29 marca br.  

W konkursie uczestniczyły MARIA MIKULSKA Z KL. IIE i MARTYNA SZARNECKA Z KL. IE. Dziewczęta przygotowywały się do występu pod kierunkiem pani SYLWII STĘPNIEWSKIEJ i pani KATARZYNY RUDECKIEJ. Gimnazjalistki  deklamowały wiersze poetów polskich, którymi wcześniej wygrały eliminacje szkolne. 

PIERWSZE MIEJSCE, spośród osiemnaściorga uczestników, zajęła MARTYNA SZARNECKA.  Wyjątkowe, że  zwycięstwo przypadło uczennicy pierwszej klasy.  

Wiosenny  Halowy  Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Gimnazjum

Nasza piłkarska drużyna Gimnazjum wygrała Wiosenny Halowy Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej! Co nas cieszy, to fakt, że rozwija się idea turniejów piłkarskich rozgrywanych od tego roku szkolnego w Gimnazjum w Kosakowie.

Oprócz drużyn z klas naszego Gimnazjum przybyli i przystąpili do rywalizacji goście, czyli drużyny z Kostkowa, Żelistrzewa, Mrzeżyna i drużyna z Zespołu Szkół Katolickich im. Jana Pawła II z Gdyni Obłuża.

Cele turnieju z 29 marca 2017 r. to popularyzacja gry w piłkę nożną, integracja młodzieży i dostarczanie radości ze współzawodnictwa. Organizatorami turnieju byli: Dyrekcja Gimnazjum w Kosakowie i nauczyciele wychowania fizycznego z Gimnazjum.

Sukces wokalistki

Nasza uczennica Magdalena Mikulska zajęła II miejsce w V Ogólnopolskim Konkursie Piosenki „Piosenki Marka Dutkiewicza”, który odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury w Sopocie.

Zawodowe preferencje

Uczniowie klas trzecich naszego Gimnazjum odwiedzili Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gdyni przy ul. Pułkownika Stanisława Dąbka 207. Celem była preorientacja zawodowa naszych przyszłych absolwentów.

Przygotowanie do zawodu ma być odpowiedzią na wyzwania rynku pracy. Ten bowiem jest dynamiczny. Co prawda zmniejsza się zjawisko bezrobocia, ale ważny jest taki wybór profesji, by nie martwić się już na starcie o miejsca pracy. Stąd owa orientacja zawodowa ma za cel przygotowanie gimnazjalistów do podjęcia decyzji o dalszym kierunku kształcenia, dostosowanym do możliwości ucznia, ale i do rynku pracy. Wybór ten może mieć bowiem znaczny wpływ na satysfakcję z wykonywanej pracy i korzystne ulokowanie własnych talentów.

Przypomnijmy, że niebawem szkoły branżowe zastąpią dotychczasowe zawodówki, które dość lekkomyślnie ulegały od dwóch dekad stopniowej likwidacji. Będzie można nauczyć się w nich nowych profesji. Od 1 września 2017 roku pojawią się trzyletnie szkoły branżowe, wprowadzając przy tym nową kwalifikację zawodów w szkolnictwie zawodowym. Celem zmian w systemie edukacji jest unowocześnienie podstawy programowej szkolnictwa zawodowego w związku z szybkim postępem technicznym. 

Ballada z miasteczka Twin Peaks

Uczniowie z klasy II E zasiedli na widowni Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni by obejrzeć wyjątkowy spektakl „Balladyna” według dramatu pióra Juliusz Słowackiego.

Były więc wątki baśniowe, czary, rywalizacja o władzę. Tylko scenariusz sztuki został przeniesiony w inny wymiar. Jej akcja toczy się w zapomnianym odległym miasteczku Gopło niczym z kultowego serialu Davida Lyncha „Miasteczko Twin Peaks”. Tam żyją dwie siostry i ich matka. A wokół pełno duchów, magii i niepokojących zdarzeń. I tam pojawia się on, czyli Kirkor. Między siostrami zaczyna się rywalizacja o jego serce, a ta uruchomi lawinę zdarzeń. Władzę przejmie Balladyna…

Pola Nadziei

Z początkiem kwietnia znów zakwitły Pola Nadziei, znak wsparcia dla tych najbardziej potrzebujących.

Po raz szósty pomorskie hospicja przeprowadziły wspólną zbiórkę na rzecz swych podopiecznych. Od Pucka po Gdańsk żółty wiosenny kwiatek był znakiem solidarności z odchodzącymi od nas osobami u kresu życia.
Także w Galerii Szperk pojawili się wolontariusze w żółtych koszulkach. W zamian za najdrobniejszy datek na rzecz podopiecznych hospicjów wręczali żonkile.

Choć Pola Nadziei odbywały się w tym roku 2 kwietnia, to w Galerii SZPERK zakwitły o dzień wcześniej. Uczniowie z naszego Gimnazjum włączyli się w tę akcję i przez kilka godzin 1 kwietnia br. kwestowali w SZPERKu. Zbierali pieniądze na rzecz hospicjum, a darczyńcom wręczali żonkile.

Siatkarki z Gimnazjum

27 i 28 marca br. uczennice i uczniowie naszej szkoły brali udział w XVIII Powiatowej Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej, która odbyła się w sali sportowej Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Pucku.
Nasze Gimnazjum reprezentowali:

Dziewczęta: Weronika Białobrodzka, Zuzanna Bojanowska, Aleksandra Kussowska, Zofia Piotrowska, Patrycja Śliwka, Agnieszka Woroniecka, Anna Kussowska.

Chłopcy: Paweł Prętki, Marcin Kochanek, Mateusz Sulewski, Kacper Bielski, Marek Stefanowski, Damian Denc, Mateusz Zych.

W turnieju zwyciężyli uczniowie Gimnazjum Ogólnokształcącego im. Macieja Płażyńskiego w Pucku (dziewczęta) oraz obrońcy tytułu Gimnazjum im. Jana Pawła II z Jastarni (chłopcy).  Nasi uczniowie walczyli dzielnie i zajęli miejsca – IV chłopcy i V dziewczęta.

Może są wśród nich następczynie Magdaleny Szryniawskiej-Śliwy, Doroty Świeniewicz, Izabeli Bełcik?  Nasze gimnazjalne „Złotka” trenują…A wśród chłopców może rosną następcy reprezentacji trenowanej przez Huberta Wagnera? Kto to był? Zapytajcie rodziców lub dziadków…

 

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Panel boczny

Zaplanuj podróż

Szybkie uruchamianie