Używana przez Ciebie przeglądarka jest nieaktualna. Prosimy o aktualizację.
cofnij

II Festiwal Twórczości dla Dzieci ,,Karuzela Sztuki”

  • kck

26 maja 2018 r. w Gminnym Domu Kultury w Pierwoszynie odbędzie się II Festiwal Twórczości dla Dzieci „Karuzela Sztuki” organizowany przez Kosakowskie Centrum Kultury oraz Projekt Edukacyjny ,,Pajączek Łukasz”. Celem wydarzenia jest przedstawienie dzieciom oraz ich rodzicom wartościowej oferty kulturalnej, skierowanej do młodego odbiorcy. Organizatorzy pragną również, by „Karuzela Sztuki” stała się miejscem, w którym będzie możliwość zaprezentowania swojej twórczości przez artystów nie tylko z naszego regionu. 

W tym roku organizatorzy szczególny nacisk kładą na literaturę dla dzieci. Tegoroczna edycja Festiwalu objęta została patronatem Biblioteki Publicznej im. A. Necla w Kosakowie, Fundacji ABCXXI ,,Cała Polska Czyta Dzieciom” oraz Polskiej Sekcja IBBY.

Program Festiwalu obejmuje:
– przedstawienia teatralne,
– spotkania z autorami książek,
– czytanie dzieciom (przez autorów i aktorów),
– warsztaty dla dzieci: literackie, plastyczne,
– prelekcje dla rodziców,
– animacje, gry, zabawy i konkursy dla dzieci,
– prezentacje wydawnictw z naszego regionu.

W ramach Festiwalu odbędzie się również konkurs literacki dla uczniów szkół podstawowych.

Na wszystkie zajęcia warsztatowe i prelekcje obowiązują zapisy. 

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter