Używana przez Ciebie przeglądarka jest nieaktualna. Prosimy o aktualizację.
cofnij

Inauguracja Kosakowskiego Klubu Seniora 20.03.2019r.

  • sport

20 marca 2019 r. w Gminnym Domu Kultury w Pierwoszynie odbyło się inauguracyjne spotkanie informacyjno – konsultacyjne z organizatorem Kosakowskiego Klubu Seniora – Fundacją FLY.

Uczestników przywitał Wójt Gminy Pan Marcin Majek, Zastępca Wójta Pan Marcin Kopitzki, Przewodniczący Rady Gminy Pan Andrzej Śliwiński oraz Radni Powiatowi Jerzy Włudzik i Anna Padée wraz z Fundacją FLY Panem Radosławem Darukiem oraz Panią Dorotą Kitowską. Wszyscy obecni otrzymali Teczki Seniora z ważnymi informacjami oraz Planem Działania Klubu, przygotowane specjalnie na tą okazję.

Tak jak w poprzednich latach, podnosząc poziom życia ponad dwóm tysiącom mieszkańców w wieku senioralnym kontynuujemy zajęcia w ramach Kosakowskiego Klubu Seniora. Wójt gminy Kosakowo mając na uwadze, że jednym z głównych kierunków działań na rzecz seniorów jest ich uczestnictwo w życiu społecznym oraz wspieranie wszelkich form aktywności obywatelskiej, społecznej, kulturalnej, artystycznej i sportowej, w znacznie szerszym zakresie niż dotychczas, ogłosił konkurs grantowy dla organizacji pozarządowych na wsparcie w 2019 r. przedsięwzięć i zadań, których celem jest aktywizacja starszych mieszkańców Gminy Kosakowo w wieku 60+.  

Grant w wysokości 35 tys. zł otrzymała Fundacja „Fly”, która w ramach współpracy zakłada stałe zajęcia 3 razy w tygodniu po 4 godziny m.in. zajęcia z rękodzieła artystycznego, nauki języków, sekcje gier, zajęcia ruchowe oraz działania integrujące seniorów tj. wspólne świętowanie, zabawy taneczne, spotkania z ciekawymi ludźmi itp.

Zapraszamy wszystkich Seniorów do Gminnego Domu Kultury w Pierwoszynie, w poniedziałki (12:30 – 17:30), środy (10:00 – 14:00) i czwartki (9:00 – 13:45). Więcej informacji na stronie: www.kks.fundacjafly.pl oraz pod numerem telefonu Animatorki Pani Sławomiry Tomaszewskiej tel. kom.798 179 942.

Autor zdjęć: Sławomira Tomaszewska

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Szybkie uruchamianie