Używana przez Ciebie przeglądarka jest nieaktualna. Prosimy o aktualizację.
cofnij

Inwestycje w Szpitalu w Pucku

  • kancelaria

W lutym w Pucku podpisano umowę na budowę długo oczekiwanej windy dla Szpitala w Pucku. Za 2,4 mln zł powstanie łącznik między dwoma budynkami szpitala, w którym znajdą się aż dwie windy oraz nowe gabinety lekarskie. Firma, która podjęła wyzwanie przeprowadzenia inwestycji pochodzi z Kosakowa. Zakładowi Budowlanemu Ramex budowa ma zająć 330 dni.

Inwestycja jest możliwa dzięki staraniom Starosty Puckiego wraz z zarządem,  którym udało się pozyskać dużą część środków z Ministerstwa Rozwoju i środków Wojewody. Swój udział w inwestycji mają też samorządy Powiatu Puckiego, w tym również Gmina Kosakowo. Samorządy zresztą mają swój wkład w wielu obecnych inwestycjach i zakupach sprzętu w szpitalu. Jednym z bardziej znaczących jest zakup przez samorząd województwa nowej karetki i motocykla ratowniczego. Nie można zapomnieć, że niedawno nową karetkę sfinansowali przedsiębiorcy Powiatu Puckiego.

Na przyszły rozwój szpitala mają wpływ planowane inwestycje w elementy poza medyczne, jak  termomodernizacja, system informatyczny, które przyczynią się do większego komfortu pacjentów i pracy całego personelu szpitala.

Oprócz pozyskania nowego sprzętu zmienia się kadra lekarska. Szpital pozyskuje nowych, uznanych lekarzy. Od 2015 roku oddziałem chirurgii kieruje Dr hab. n. med.  Maciej Śmietański, wybitny chirurg o uznanej reputacji międzynarodowej. Jego Ambicją jest stworzenie w Pucku najlepszego i najważniejszego w Europie Środkowo Wschodniej centrum leczenia przepuklin.  Wskazując na fakt, że jest on członkiem zarządu (sekretarzem) Europejskiego Towarzystwa Przepuklinowego, organizacji naukowej z siedzibą w Madrycie, zrzeszającej wielu naukowców z całego świata, plany te powinny się zrealizować w ciągu kilku najbliższych lat. Już dzisiaj do Pucka trafiają najtrudniejsze przypadki pacjentów, którzy po długich poszukiwaniach pomocy w całej Polsce odnaleźli dopiero w Pucku ratunek dla siebie. 

Bardzo ważną postacią w Puckim Szpitalu jest nowy ordynator oddziału położniczo-ginekologicznego – Sławomir Birkholz. Ten znany w trójmieście lekarz, uznany przez czytelniczki dziennika bałtyckiego za Ginekologa Roku,  pracował dotychczas w uznanej lecznicy Clinica-Medica. Nowy ordynator wraz z nową kadrą wspierającą wprowadza do Pucka nową jakość. Porody naturalne i w wodzie to dotychczas był standard dla Puckiego szpitala. Porody przez cesarskie cięcie, zarówno przy znieczuleniu ogólnym jak i znieczuleniu zewnątrzoponowym (częściowym), które jest preferowane przez nowego ordynatora, nie stanowią żadnego problemu. Wraz z nowym ordynatorem na oddział trafił specjalistyczny sprzętu, jak  lampy, łóżka i wyposażenie sali do cięć.

Zupełnie nową postacią na wybrzeżu jest pozyskany zaledwie kilka tygodni temu ordynator oddziału chorób dziecięcych – Janusz Łagunionok. Lekarz ten  jest zwolennikiem nowoczesnych metod leczenia, w szczególności racjonalnego stosowania antybiotyków.

Wszystkie zmiany w puckim szpitalu nie były by możliwe bez zaangażowania wspaniałej załogi szpitala. To ich praca, upór i wiele lat wyrzeczeń sprawiło, że pomimo wielu zawirowań, Szpital Pucki wciąż funkcjonuje i ma się coraz lepiej.  

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Panel boczny

Centrum Sportowe Kosakowo 500+

Aktualności

Zaplanuj podróż

Szybkie uruchamianie