KONKURS RECYTATORSKI POEZJA ZBIGNIEWA HERBERTA

KONKURS RECYTATORSKI POEZJA ZBIGNIEWA HERBERTA

W bieżącym roku mija 100 lat od odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 20 lat od odejścia jednego z najważniejszych polskich poetów XX wieku. Dlatego też nie może dziwić, że 8 maja na pierwoszyńskiej scenie Domu Kultury padły m.in. słowa Bądź wierny. Idź
z Przesłania Pana Cogito. Nie zabrakło również recytacji takich poetyckich arcydzieł jak Jedwab duszy, Dom, Kamyk, Pan Cogito opowiada o kuszeniu Spinozy czy Domysłów na temat Barabasza – wszystko w ramach Konkursu Recytatorskiego poświęconego poezji Zbigniewa Herberta. Jury Konkursu w składzie: Anna Paturej – dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Kosakowo, dr Karol Dettlaff – teatrolog, Kamil Romanowski – Aktor Roku 2017 Gminy Kosakowo, przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Kat. uczniowie szkół podstawowych kl. I-III

I Julia Darga (Rumia)

II Paweł Selka (Pierwoszyno)

III nie przyznano

Kat. uczniowie szkół podstawowych kl. IV-VII

I nie przyznano

II ex aequo: Marek Szczypior (Lubocino) i Liliana Szymikowska (Lubocino)

III Aleksandra Karwowska (Mosty)

Kat. uczniowie szkół ponadpodstawowych i dorośli

I Natalia Barbarewicz (Gdynia)

II Szymon Niemczuk (Rumia)

III Malwina Wilkowska (Kosakowo)

Wyróżnienia: Jolanta Zaborowska (Mosty), Monika Olszewska (Kosakowo)

Organizatorzy: Wójt Gminy Kosakowo, Biblioteka Publiczna Gminy Kosakowo. Konkurs tradycyjnie poprowadził Karol Dettlaff.