Używana przez Ciebie przeglądarka jest nieaktualna. Prosimy o aktualizację.
cofnij

W Kosakowie transport publiczny dla dzieci i młodzieży szkolnej bezpłatny jest od lat

  • kancelaria

W KOSAKOWIE TRANSPORT PUBLICZNY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY SZKOLNEJ BEZPŁATNY JEST OD LAT

W ostatnim czasie sąsiednie samorządy wprowadziły bezpłatny transport środkami komunikacji publicznej dla swoich młodych mieszkańców, tymczasem w Gminie Kosakowo jest to standardem od 2010 roku.

Bezpłatny przejazd dotyczył dzieci zamieszkałych na terenie Gminy Kosakowo i uczących się w gminnych szkołach w wieku do 16 roku życia. W tym roku, na wniosek wójta gminy Kosakowo rozszerzono uprawnienia transportu zbiorowego do przejazdów bezpłatnych na terenie gminy dla dzieci i uczniów w wieku do 20 lat – do 31 grudnia roku ukończenia 20 lat -(uprawnienie zacznie obowiązywać od wakacji).

Uprawnienie bezpłatnego transportu zbiorowego ujednolicono w każdym samorządzie – zasada jest następująca: młodzi uczniowie- mieszkańcy gminy Kosakowo na terenie gminy jeżdżą bezpłatnie, poza nią kupują bilet.

Tak samo uczeń- młody mieszkaniec np. Gdyni, na terenie swojego miasta, od tego roku jeździ bezpłatnie, jeżeli zechce pojechać np. do Rewy, na terenie naszej gminy musi skasować bilet.

Odpowiadając na potrzeby mieszkańców od czerwca ubiegłego roku o połowę wzrosła częstotliwość kursów w godzinach szczytów przewozowych i porze między szczytowej dnia powszedniego.
Od kwietnia br. wprowadzonych zostało do eksploatacji na linii 146 – sześć fabrycznie nowych, klimatyzowanych, przegubowych autobusów Mercedes-Benz O530G C2.

Dzięki zwiększeniu kwot jakie trafiają z budżetu gminy Kosakowo do operatora komunikacji ZKM Gdynia możliwe było również zwiększenie częstotliwości kursów autobusów i wprowadzenie szeregu korzystnych zmian do rozkładu jazdy.

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter