Używana przez Ciebie przeglądarka jest nieaktualna. Prosimy o aktualizację.
cofnij

Kosakowo pionierem w bezpłatnych przejazdach dzieci i młodzieży szkolnej środkami komunikacji publicznej

  • kancelaria

KOSAKOWO PIONIEREM  W BEZPŁATNYCH PRZEJAZDACH DZIECI I MŁODZIEŻY SZKOLNEJ ŚRODKAMI KOMUNIKACJI PUBLICZNEJ

Ostatnio wiele mówi się i pisze o wprowadzeniu bezpłatnego transportu środkami komunikacji publicznej w Trójmieście, tymczasem w Gminie Kosakowo jest to standardem od wielu lat.

Warto przypomnieć, iż na podstawie Porozumienia Międzygminnego Gmin: Miasta Gdyni oraz Gminy Kosakowo na terenie Gminy Kosakowo dzieci i młodzież w wieku szkolnym już od 2010 r. korzysta z transportu publicznego bezpłatnie.

Dotyczy to dzieci zamieszkałych na terenie Gminy Kosakowo oraz uczęszczających do następujących szkół: SP w Mostach, Pogórzu, Dębogórzu, Gimnazjum w Kosakowie, SP nr 1 w Rumi (do 23 czerwca br. przepis obowiązywał również Gimnazjum w Rumi), w okresie roku szkolnego (tj. w 2017 r. od 1 stycznia do 23 czerwca oraz od 1 września do 31 grudnia), od poniedziałku do soboty w godzinach 6.00-20.00.

Z bezpłatnych przejazdów korzystać może również opiekun zamieszkałego na terenie gminy dziecka: pięcio- i sześcioletniego, którego droga z domu do najbliższego publicznego przedszkola, oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej lub innej publicznej formy wychowania przedszkolnego przekracza 3 km; którego droga z domu do szkoły przekracza 3 km w przypadku uczniów klas I-IV szkół podstawowych lub 4 km w przypadku uczniów klas V-VI szkół podstawowych. Dotyczy to również opiekuna dziecka niepełnosprawnego.

W tym roku dzięki dołożeniu miliona złotych do ponad dwóch mln, które co roku wydatkujemy na transport zbiorowy możliwe było zwiększenie częstotliwości kursów autobusów i wprowadzeniu szeregu korzystnych zmian do rozkładu jazdy.

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter