Do niedawna serce lokalnej kultury, skupione wokół obiektu w Pierwoszynie, oraz administracja odpowiedzialna za działania kulturotwórcze, mająca swoją główną siedzibę
w Rewie, znajdowały się w dwóch różnych budynkach położonych w różnych miejscowościach. Od początku lipca tego roku jest jednak inaczej.

Pierwoszyno, ul. Kaszubska 11 – adres znany każdemu zaangażowanemu w nasze gminne życie kulturalne. Na pewno? Być może jednak nie każdy młody artysta, kreatywny instruktor, pomysłowy społecznik tam zajrzał. Błąd. Do biura ogólnodostępnego obiektu wchodzimy wejściem od strony dobudówki. Warto się przekonać, jak bogaty wachlarz możliwości, ciekawą ofertę zajęć oraz imprez kulturalnych bądź kulturalno-rozrywkowych proponują wszystkim zainteresowanym pracownicy poddanego reorganizacji Kosakowskiego Centrum Kultury pod dyrekcją Konrada Józefa Grygowskiego. Wszystkim – znaczy w tym przypadku naprawdę wszystkich: od najmłodszych pociech przez młodzież i seniorów. Osób zajmujących się wielką lub nieco mniejszą sztuką od wielu lat lub dopiero rozpoczynających swoją przygodę z działalnością artystyczną. Tych, którzy pragnęliby zaprezentować swoją twórczość szerszemu gronu odbiorcy. Od osób zafascynowanych teatrem lub muzyką, pragnących nauczyć się śpiewać czy grać na instrumentach, po wszystkich tych, którzy już teraz prowadzą lub chcieliby prowadzić w przyszłości zajęcia czy warsztaty różnego rodzaju.  Wszystkich zachęcamy do współpracy i kontaktu (dane kontaktowe znaleźć można poniżej). Większość dotychczasowych działań Centrum będzie kontynuowanych, niemniej jednak nowa lokalizacja administracji otwiera wrota do lokalnego królestwa sztuki, nowych możliwości i wyzwań naprawdę bardzo szeroko. Warto tam zajrzeć, warto z nich skorzystać.

Serce gminnej kultury w pierwoszyńskiej siedzibie Kosakowskiego Centrum Kultury bić będzie z całą pewnością intensywnie i z pełnym zaangażowaniem, niemniej jednak pozostałe obiekty, pozostające pod administracją KCK, nie będą stały bezczynnie i również będą wykorzystane. Dotyczy to zarówno dotychczasowej siedziby KCK w Rewie, jak i Domu Kaszubskiego w Dębogórzu, obiektów świetlicowych w innych miejscowościach.

Bez wątpienia – będzie się działo. Zapraszamy

kontakt@kulturakosakowo.pl