Używana przez Ciebie przeglądarka jest nieaktualna. Prosimy o aktualizację.
cofnij

Lekkoatletki z Pogórza awansowały do Finału Mistrzostw Polski

  • kancelaria

Lekkoatletki z Pogórza awansowały do FINAŁU MISTRZOSTW POLSKI w Drużynowych Biegach Przełajowych w Kamionie k. Warszawy.

Okres wiosenny to dla lekkoatletów twarda rywalizacja w biegach przełajowych. Bez względu na warunki atmosferyczne , często w chłodzie i zacinającym deszczu podejmują sportową walkę z rywalami i samym sobą. Im trudniej tym większa satysfakcja z ukończenia biegu i osiągniętego rezultatu.

W bieżącym roku rozegrano dwie duże imprezy na szczeblu powiatu, jedną w Krokowej i drugą w Pucku . W obu przypadkach licznie przybyłe ekipy ( 17 zespołów ) musiały uznać dominację reprezentacji Pogórza. Lekkoatleci SKOCZKA, a zwłaszcza ich piękniejsza część, dzięki wspaniałym biegom na dystansie 900 m zdobyli aż 7 medali i z dorobkiem 388 pkt. wrócili do domu z pięknym pucharem i awansem do FINAŁÓW WOJEWÓDZKICH w Człuchowie w kategorii Szkół Podstawowych..

5 kwietnia br. IGRZYSKA WOJEWÓDZKIE w Człuchowie zgromadziły ponad 800 młodych sportowców w trzech kategoriach wiekowych ( U-12, U-14 , U-16, U- 19) z 18 powiatów województwa pomorskiego.

Ponad kilometrowa trasa z kilkoma ostrymi podbiegami nie pozostawiała cienia wątpliwości, że wygrać mogą tylko najlepiej przygotowane zespoły. W rywalizacji drużynowej decyduje dobry i wyrównany poziom całej ekipy. 12 – sto osobowy zespół z Pogórza wystąpił w optymalnym składzie w kategorii U-12 i U-14 – po 6 dziewcząt . W każdym biegu na starcie stanęło ponad 100 zawodniczek . Bieganie w takim tłumie naładowanych energią młodych ludzi bywa różne. Niektóre z dziewcząt przeżyły naprawdę emocjonującą przygodę o czym długo opowiadały po zakończonym biegu w oczekiwaniu na ogłoszenie wyników.

Kiedy spiker , zaczynając od miejsca 18-stego potem kolejno 17,16…..aż w końcu wyczytał drugi zespół …i nie było to Pogórze ……. rozległ się jeden , wielki , radosny WRZASK . Po uroczystej dekoracji ze złotymi medalami , pięknym pucharem i awansem do MISTRZOSTW POLSKI w DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH zmęczone, ale uśmiechnięte i szczęśliwe wróciły do domu.

Skład reprezentacji : U-12 JULIA BANASZAK,KLARA IWOŁA, AMELIA HIRSZ, NADIA KŁOSIN, ZUZIA ZALEŚNA, JULIA KOHNKE,KARINA ŁAPKA, U-14 IGA KŁOSIŃSKA,MILENA TWAROWSKA,ANIA KRYTENKO, JULIA PILARSKA, JULIA ZDUŃCZYK, OLIWIA PILARSKA, ZOSIA WOJCIECHOWSKA, trenerzy : Aleksandra Salamon, Wojciech Niemkiewicz.

GRATULUJEMY !

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Szybkie uruchamianie