Lekkoatletyczny narybek SKOCZKA Pogórze najlepszy w Powiecie Puckim

W dniu 12.06.2018 roku   odbyły się  Mistrzostwa Powiatu Puckiego Dzieci ( 2007-2008) w Lekkiej Atletyce.

Do rywalizacji przystąpiło ponad 200 młodych adeptów lekkiej atletyki z 11 Szkół Podstawowych powiatu.

Dla najlepszych trzech zawodników w konkurencjach: 60 m, 300 m, 600 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową i sztafecie szwedzkiej( 400-300-200-100 ) organizator ufundował medale, a dla najlepszych zespołów puchary. Po ponad trzech godzinach pełnych   emocjonującej  rywalizacji sportowej, wyłoniono laureatów rozgrywanych konkurencji.

Lekkoatleci SKOCZKA  Pogórze zdobyli aż 14 medali w klasyfikacji indywidualnej i pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej z dorobkiem 105 punktów ! .

Medale zdobyli: złoty – JULIA BANASZAK- 300 m, ANNA KRYTENKO- 600 m, KOHNKE WIKTORIA- skok w dal, srebrny- JULIA PILARSKA i IGNACY KRUPKO – 600 m, brązowy-WIKTORIA KOHNKE – 60 m, MAGDALENA UCIŃSKA – 300 m, KRYSTIAN PIOTROWSKI-60 i 300 m, TOMASZ WITBROT- piłeczka palantowa.

Sztafeta szwedzka w składzie : A. Krytenko, J.Banaszak, M. Ucińska, W. Kohnke – złoty medal

i K. Piotrowski, B. Lutomirski,W. Rozmarynowski, F. Freilek – srebrny medal.

„Gratuluję moim podopiecznym i wiem że to dopiero początek ich sportowej przygody”-  powiedział trener Wojciech Niemkiewicz.