I Mistrzostwa Gminy Kosakowo w Futsalu KOSAKOWIAK CUP

Dnia 5 lutego 2017r. na hali w Centrum Sportowym Kosakowo odbyły się I Mistrzostwa Gminy Kosakowo w Futsalu „KOSAKOWIAK CUP” o Puchar Wójta Gminy Kosakowo Jerzego Włudzika.

W zawodach wzięło udział 10 zespołów. Siedem reprezentacji sołeckich, drużyna OSP Kosakowo i dwa składy GKS Sztormu Mosty. W wyniku losowania dokonano podziału drużyn na dwie grupy.  Zespoły, które w swoich grupach zajęły dwa czołowe miejsca, mierzyły się w półfinałach. W obu z nich górą okazały się drużyny Sztormu Mosty. Ekipy z trzecich miejsc w grupach zmierzyły się w meczu o 5. miejsce, które zajęła drużyna Kosakowa, remisując w meczu 2:2 i wygrywając rzuty karne 2:1 z AP Mosty. W meczu o 3. miejsce Dębogórze Wybudowanie nie dało większych szans ekipie Mistral Pogórze wygrywając 4:0. W finale reprezentacja  składająca się z młodszych Sztormowców pokonała wysoko, bo aż 5:0 swoich starszych kolegów. Najlepszym strzelcem został Błażej Bonk (Mistral Pogórze) z dorobkiem 9 bramek. Najlepszym bramkarzem wybrano Tomasza Świątkowskiego (Dębogórze Wybudowanie).

Podczas turnieju  rozegrano łącznie 25 meczów, w których uczestniczyło blisko 100 zawodników. Po zaciętej rywalizacji i grze fair-play, wyniki końcowe przedstawiały się następująco: 1. Sztorm II Mosty (Puchar Wójta Gminy Kosakowo Jerzego Włudzika), 2. Sztorm Mosty(Puchar Dyrektora P.U.K. PEKO Zdzisława Jaroniego), 3. Dębogórze Wybudowanie(Puchar Prezesa GKS Sztorm Mosty Antoniego Wica), 4. Mistral Pogórze(Puchar Sołtysa Kosakowa Andrzeja Śliwińskiego), 5. Kosakowo, 6. AP Mosty, 7. Dębogórze, 8. Kazimierz. 9. OSP Kosakowo, 10. Suchy Dwór. Wszyscy finaliści oraz laureaci nagród indywidualnych otrzymali także nagrody rzeczowe. Honorowy patronat nad Mistrzostwami objął Wójt Gminy Kosakowo Jerzy Włudzik.

Sołtys Kosakowa Andrzej Śliwiński oraz Zarząd GKS Sztorm Mosty pragną serdecznie podziękować sponsorom P.U.K. PEKO Kosakowo, firmie CELSTAN z Kosakowa oraz Sklepowi Elektrycznemu INSTALERT.eu z Kosakowa. Mecze protokółował oraz autorem zdjęć jest Adam Schröder.

Centrum Sportowe Kosakowo 500+ Biuro Polityki Społecznej informuje, że od września 2016r. wypłaty świadczeń 500+ realizowane będą pomiędzy 25 a 30 dniem każdego miesiąca.