Monitoring gminy od nowa

Gmina Kosakowo rokrocznie poszerza obszar stałego monitoringu wizyjnego. W najbliższym czasie wprowadzone zostaną nowe procedury obsługi kamer gminnych. Głównym operatorem systemu będzie Straż Gminna w Kosakowie. Informacja o lokalizacji rejestratorów wizyjnych zostanie umieszczona na stronie internetowej Gminy Kosakowo.  Nowe procedury pozwolą na zabezpieczanie zapisów z kamer i przekazywanie ich upoważnionym organom na ich pisemny wniosek.  Zapisy z monitoringu będą mogły być wykorzystywane miedzy innymi w sytuacjach: konfliktowych np. bójek, niszczenia i przywłaszczania mienia, czy w sytuacja kryzysowych.

Centrum Sportowe Kosakowo 500+ Biuro Polityki Społecznej informuje, że od września 2016r. wypłaty świadczeń 500+ realizowane będą pomiędzy 25 a 30 dniem każdego miesiąca.