Używana przez Ciebie przeglądarka jest nieaktualna. Prosimy o aktualizację.
cofnij

Mosty z sygnalizacją świetlną i nowym chodnikiem

  • kancelaria

W dniu wczorajszym starosta Powiatu Puckiego Jarosław Białk, dyrektor Zarządu Drogowego  dla Powiatu Puckiego i Wejherowskiego  Robert Lorbiecki, radna Powiatu Puckiego Alina Merchel oraz zastępca wójta Gminy Kosakowo Marcin Majek odebrali zakończoną wspólną inwestycję przy drodze powiatowej – budowę chodnika na odcinku od skrzyżowania z ul. Leśną do ul. Grabowej w miejscowości Mosty. Zakres robót budowlanych obejmował budowę chodnika o nawierzchni z kostki betonowej, wycięcie drzew, umocnienie skarp płytami betonowymi, ustawienie barier ochronnych. Wartość robót to ponad 175 tys. zł. Dodatkowo, w  ramach wspomnianej inwestycji ze środków własnych gmina wykonuje również oświetlenie całego ciągu pieszego, które działać będzie z początkiem nowego roku.  

Przy tej okazji uruchomiono również zrealizowaną na wniosek mieszkańców sołectwa Mosty za kwotę ponad 74 tys. zł sygnalizację świetlną przejścia dla pieszych na ul. Gdyńskiej. 


UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter