Używana przez Ciebie przeglądarka jest nieaktualna. Prosimy o aktualizację.
cofnij

Multi Mistrzowski Dzień Rodziny

  • kancelaria

W dniu  23 września 2015 boisko szkolne przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Obrońców Kępy Oksywskiej w Dębogórzu było świadkiem prawdziwej uczty sportowo-rekreacyjnej. Wszystko za sprawą trenerki Zuzanny Kozielskiej, która przy współpracy z Uczniowskim Klubem Sportowym Lider Dębogórze oraz Szkołą Podstawową w Dębogórzu zorganizowała „Multi-Mistrzowski Dzień Rodziny”. Konkurs był organizowany przez Fundację Rozwoju Kultury Fizycznej w województwie pomorskim. Celem Multi-Mistrzowskiego Dnia Rodziny było przygotowanie i przeprowadzenie rodzinnego festynu. Najważniejszym punktem wspólnej zabawy był bieg sztafetowy zatytułowany „Pomoc Mierzona Kilometrami”. Bieg odbywał się przez cały czas trwania festynu. Wszyscy, którzy przyłączyli się do akcji pomocy potrzebującym mogli posilić się pyszną zupą pomidorową i kiełbaską z grilla pieczoną osobiście przez wikariusza parafii w Kosakowie księdza Tomasza Jereczka oraz sołtysa Kosakowa Andrzeja Śliwińskiego. Sponsorami posiłków byli: Bistro Tanie Szamanie z Kosakowa oraz Lucas Tour- Organizator Aktywnego Wypoczynku z Rumii.  Czas Mistrzowskiego Dnia był wypełniony rozgrywkami sportowymi w takich dyscyplinach jak: piłka nożna, piłka siatkowa, unihokej. Oprócz rozgrywek sportowych przygotowano również inne atrakcje: przeciąganie liny, zawody hula-hop, gra w „Double”, „Farmera”. Uczestnicy festynu mieli niepowtarzalną okazję poznać słownictwo związane ze sportem w językach: angielskim, niemieckim i włoskim. Nietypowe lekcje prowadziła trenerka Zuzanna Kozielska, która przygotowała specjalne karty pracy dla dzieci i dorosłych. Wszyscy, którzy przybyli, mogli kupić sobie watę cukrową oraz balonowe niespodzianki przy stoisku „Fabryki Animacji”. Uśmiech na ustach najmłodszych wywoływał nietypowy gość rodem z Dineylandu- Myszka Minnie. W przerwach miedzy rozgrywkami podziwiać można było występy młodych artystów ze Szkoły Podstawowej w Dębogórzu. Zespół folklorystyczny „Dębogórskie kwiatki” prowadzony przez panią Teresę Czerwińską zaprezentował przepiękny repertuar piosenek oraz tańców kaszubskich. Uczennice uczęszczające na zajęcia Multisportu przygotowały i brawurowo wykonały tańce nowoczesne. Solowe występy wokalno-taneczne zaprezentowały wszystkim uczennice Natalia Mikołajewska i Agata Szefka.

Bieg sztafetowy uświetnili swoim udziałem: Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Dębogórzu Halina Foltynowicz, Wice Dyrektor Szkoły Teresa Czerwińska, ksiądz Tomasz Jereczek- wikary Parafii w Kosakowie, sołtys Kosakowa Andrzej Śliwiński, prezes UKS Lider Dębogórze Mariusz Wiński i gość specjalny…Myszka Minnie! Nasi znakomici goście dali przykład i zachęcili licznie przybyłych rodziców do wspólnego udziału w sztafecie.

Piękna pogoda okazała się naszym sojusznikiem i przyczyniła się do dużej frekwencji- w samym biegu wzięło udział 107 osób!!

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie „Multi-Mistrzowskiego Dnia Rodzinnego” oraz uczestnikom wszystkich rozgrywek sportowych i występów.

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter