Odpady BIO- odbiór małych pojemników

Od 1 stycznia 2019 roku w gminie Kosakowo realizujemy obowiązek gromadzenia odpadów ulegających biodegradacji, ze szczególnym uwzględnieniem bioodpadów (tzw. odpady BIO kuchenne).

Informujemy, iż w wyznaczonych punktach będzie można odebrać kosze na te odpady w ramach ponoszonej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Kosze będą dystrybuowane przez sołtysów w poszczególnych miejscowościach. Osoby, które zadeklarowały segregację odpadów na terenie ich nieruchomości proszeni są o zgłoszenie się we wskazane miejsca celem odbioru tych pojemników – są to pojemniki ułatwiające gromadzenie odpadów BIO bezpośrednio w gospodarstwie domowym. Pojemniki o pojemności 8 L wraz z kompletem worków biodegradowalnych przeznaczone są wyłącznie do gromadzenia odpadów BIO.

Pojemnik w połączeniu z workami biodegradowalnymi ułatwią higieniczną zbiórkę odpadów organicznych w kuchni. Dzięki odparowaniu wilgoci bioodpady schną. Zażegnany zostaje problem gnicia i powstawania nieprzyjemnych zapachów.

Posiadanie małego pojemnika nie wyklucza konieczności posiadania pojemnika do gromadzenia odpadów BIO w miejscu wyznaczonym na terenie nieruchomości (w pergoli) celem odbioru odpadów przez firmę wskazanych odpadów zgodnie z wytycznymi przekazanymi w biuletynie gminnym.

Miejsca odbioru małych pojemników na odpady BIO:

Pierwoszyno – odbiór u sołtysa, codziennie w godz. 9.00 – 16.00, sobota w godz. 9.00 – 14.00; ul. Kaszubska 49

Mosty – odbiór ul. Ogrodowa 11 Mosty (przy zakładzie fryzjerskim) poniedziałek – czwartek w godz. 15.00 – 17.00

Kazimierz – odbiór u sołtysa, ul. Św. Marka 50 Kazimierz

Dębogórze- odbiór u sołtysa, ul. Roślinna 9 we wtorki w godzinach 10-12 oraz 16-18 w piątki w godzinach 10-12 oraz 16-18

Dębogórze Wybudownie – odbiór u sołtysa, codziennie po godz. 15.00; ul. Boczna 13

Mechelinki – odbiór u sołtysa, w dniach: 16.01.br. w godz. 9.00 – 11.00, 17.01.br. w godz. 12.00 – 18.00; ul. Szkolna 40

Kosakowo – odbiór u sołtysa, ul. Nad Stawem 6

Pogórze – mieszkańcy zabudowy jednorodzinnej mogą odebrać pojemniki z siedziby PUK PEKO od poniedziałku do piątku w godzinach 15.30-19.00, natomiast mieszkańcom osiedli dostarczą zarządcy wspólnot

Rewa – odbiór w siedzibie Kosakowie Centrum Kultury w Rewie, ul. Morska 56

Suchy Dwór- odbiór u sołtysa ul. Lema1 od poniedziałku do piątku w godzinach 10-13 oraz 16-19

Więcej informacji na temat segregacji odpadów w załączonej ulotce.