W piątek, 22 kwietnia br. w Kosakowskim Centrum Kultury w Pierwoszynie odbyły się eliminacje powiatowe ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” edycja 2022 dla młodzieży od 8 do 19 lat w trzech grupach wiekowych.

Organizatorem eliminacji powiatowych była państwowa Straż Pożarna w Pucku oraz Zarząd Powiatowy ZOSP RP w Pucku przy współudziale starosty puckiego oraz wójta gminy Kosakowo.

Uczestnicy turnieju podzieleni byli na trzy grupy wiekowe: uczniowie szkół podstawowych klas I – IV, uczniowie szkół podstawowych klas V – VIII oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych. W turnieju wzięło udział łącznie 40 uczestników. Od godziny 10 do 14 młodzi strażacy odpowiadali na pytania konkursowe ze swojej dziedziny jak i pierwszej pomocy oraz ratownictwa.

Laureatami konkursu zostali:

I grupa wiekowa:

1. Aleksander Ocieczek (SP Krokowa)
  2. Grzegorz Illa (OSP Mrzezino)
  3. Dominik Sokołowski (OSP Mrzezino)

II grupa wiekowa:

1. Jan Ocieczek (SP Krokowa)
  2. Tymoteusz Kowalczyk (OSP Kosakowo)
  3. Stanisław Chmielewski (OSP Chłapowo)

III grupa wiekowa:

1. Roksana Wyszecka (OSP Karlikowo)
  2. Kuba Gajewski (OSP Kosakowo)
  3. Adam Kohnke (OSP Gnieżdżewo)

Nagrody, dyplomy oraz puchary dla najlepszych wręczył starosta powiatu puckiego Jarosław Białk, wójt gminy Kosakowo Marcin Majek oraz radny powiatu puckiego Jerzy Włudzik.

Wójt gminy Kosakowo przygotował 2 specjalne nagrody dla uczestników będących mieszkańcami gminy: dla uczestnika najmłodszego (Tymoteusz Kowalczyk) oraz z najlepszym wynikiem (Kuba Gajewski).

21 maja w Przodkowie odbędą się eliminacje wojewódzkie, na których powiat reprezentować będą osoby, które zajęły pierwsze miejsca w swojej grupie wiekowej.

Wszystkim młodym strażakom z ochotniczej straży pożarnej naszego powiatu życzymy samych sukcesów w rozwijaniu swoich kompetencji.