Używana przez Ciebie przeglądarka jest nieaktualna. Prosimy o aktualizację.
cofnij

Promocja nowego wydawnictwa II cz. Zarysu Dziejów Ziemi Kosakowskiej

  • kancelaria

W minionym tygodniu dzięki uprzejmości Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego oddz. Dębogórze-Kosakowo w Checzy Nordowych Kaszebów miała miejsce promocja nowego wydawnictwa „II części Zarysu Dziejów Ziemi Kosakowskiej: od wybuchu wojny po rok 1972” autorstwa mieszkańca gminy pana Zygmunta Miszewskiego. Spotkaniu towarzyszyła wystawa dorobku pisarskiego autora związanego z Gminą Kosakowo oraz wystawa rycin autorstwa pana Zdzisława Tatki. Praca nad publikacją trwała ponad trzy lata i jest efektem wielu spotkań i rozmów z żyjącymi świadkami gminnej historii, za co autor jak i my wszyscy jesteśmy wdzięczni. Wśród osób, które dzieliły się wspomnieniami wymienić należy między innymi: ś.p. Antoniego Pienczk, panie Irenę Czapp, Gertrudę Poglettke, panów Henryka Nadolskiego, Andrzeja Kowalskiego, Stanisława Pienczke, p.p. Cecylię i Konrada Karsznia, p.p. Wantke z Kazimierza. Licznie zgromadzeni zaproszeni goście mieli okazję wysłuchać anegdot i relacji z procesu pisania zarysu historii.

Książkę wypożyczyć można w Bibliotece Publicznej Gminy Kosakowo.

Wydawcą zarówno I jak II część „Zarysu dziejów Ziemi Kosakowskiej” jest Urząd Gminy Kosakowo.

Zygmunt Miszewski -komandor rezerwy dr inż., od 1998 roku mieszkaniec Gminy Kosakowo. W karierze naukowej i zawodowej zajmował wysokie stanowiska, był. m.in. szefem oddziału Naukowego Akademii Marynarki Wojennej, prowadził badania naukowe, wydawał publikacje i książki, uzyskał 15 świadectw patentowych.

W gminie Kosakowo zapracował na uznanie wydając książki historyczne i beletrystyczno- historyczne, artykuły historyczne i popularno- naukowe, referaty, prelekcje, wywiady. Ściśle współpracuje z Biblioteką Publiczną Gminy Kosakowo, aktywny członek Rady Sołeckiej wsi Mosty. Laureat statuetki Złotego Kłosa, najważniejszego wyróżnienia w gminie Kosakowo,  odznaczony m.in. honorowym tytułem Zasłużony dla  Kultury Polskiej. 

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter