Relacja z II Kosakowskiego Turnieju Siatkówki Halowej Mixtów 10.03.19r.

• sport

W dniu 10 marca odbył się II Kosakowski Turniej Siatkówki Halowej Mixtów. Impreza, nad którą Patronat Honorowy objął Wójt Gminy Kosakowo Marcin Majek, została zorganizowana przez Stowarzyszenie Aktywne Kosakowo oraz Referat ds. Sportu, Turystyki i Rekreacji Urzędu Gminy Kosakowo.

Podobnie jak w ubiegłej edycji, limit miejsc został wyczerpany już w dniu uruchomienia zapisów.

Dwanaście drużyn z całego trójmiasta walczyło o tytuł tej najlepszej pod okiem Gościa Specjalnego, wielokrotnego reprezentanta Polski, Mistrza Europy i Wice-Mistrza Świata, Daniela Plińskiego.

Turniej rozgrywany był systemem mixtów (zespołów mieszanych). W każdym zespole musiały przebywać jednocześnie na boisku przynajmniej 2 kobiety.

Po zaciętej rywalizacji wygrał zespół SO SORRY z Gdańska. Drugie miejsce przypadło MUSTANGOM, zaś trzecie Karrambie Gdynia.

Nagrody dla najlepszych drużyn i zawodników wręczyli Anna Padée kierownik ref. ds. sportu, Maciej Budzisz ze Stowarzyszenia Aktywne Kosakowo oraz Gość Specjalny Daniel Pliński.

Podziękowania również dla Projektu Zdrowie Kosakowo, które ufundowało nagrody dla najlepszych zawodników.

Klasyfikacja generalna turnieju
1. So Sorry
2. Mustangi
3. Karramba Team