Używana przez Ciebie przeglądarka jest nieaktualna. Prosimy o aktualizację.
cofnij

W Rewie odkryto chatę rzymską z I wieku p.n.e.

  • kancelaria

W trakcie robót drogowych prowadzonych w miejscowości Rewa w gminie Kosakowo odkryto osadę z okresu wpływów rzymskich. Znaleziono materiały ceramiczne, pięknie zdobione skorupy znakami solarnymi oraz duże łopatki. W tej chwili prowadzone są prace odkrywkowe. 
Chałupa rzymska miała konstrukcję drewnianą, ściany i posadzki wyklejone gliną. To co uwidoczniono to obszar ok. 10m², ale wszystko wskazuje na to, że cała jej powierzchnia to 100m². Okres odkrytej glinianki pod chałupą to okres wpływów rzymskich, mniej więcej czas kiedy Goci wędrowali nad Morze Czarne. Podobne duże półziemianki rzymskie odkryto prawdopodobnie wcześniej pod Kwidzynem.

Prace archeologów dobiegają końca i w przyszłym tygodniu kontynuowane będą prace drogowe.

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter