Używana przez Ciebie przeglądarka jest nieaktualna. Prosimy o aktualizację.
cofnij

Rozszerzenie granic gdyńskiego portu

  • kancelaria

Rozszerzenie granic gdyńskiego portu

Podczas ostatniej Sesji Rady Gminy, Uchwałą Nr VIII/32/2019 Rady Gminy Kosakowo z dnia 31 stycznia 2019 roku Rada pozytywnie zaopiniowała projekt zmiany granicy portu morskiego w Gdyni od strony lądu, obejmując granicami administracyjnymi portu morskiego w Gdyni część obszaru funkcjonalnego „Dolina Logistyczna” o powierzchni ponad 260 hektarów położonych w gminie Kosakowo, Powiat Pucki.

„Celem tego wspólnego projektu gmin jest stworzenie obszaru inwestycyjnego w oparciu o sektor Transport – Spedycja – Logistyka, stanowiącego zaplecze obsługi dla dynamicznie rozwijającego się portu oraz podjęcia działań na rzecz zniesienia istniejących ograniczeń transportowych – podkreśla Marcin Majek Wójt Gminy Kosakowo – Decyzja Rady Gminy Kosakowo jest konsekwencją przyjętych uprzednio Strategii Zrównoważonego Rozwoju oraz Programów Operacyjnych obszaru funkcjonalnego Dolina Logistyczna 2020 z perspektywą 2050.


Więcej:
https://www.port.gdynia.pl/…/wyda…/aktualnosci/1330-kosakowo

 

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter