Stowarzyszenie Port Mechelinki 2 w klasyfikacji generalnej Pucharu Kaszub

Stowarzyszenie Port Mechelinki zajmuje 2 miejsce w cyklu regat o Puchar Kaszub w klasyfikacji Generalnej Klubów. Od czerwca do września , żeglarze z Mechelinek brali udział w Pucharze Kaszub. Łącznie klub reprezentowało blisko20 dzieci w wieku 7-12 lat. Najwięcej punktów Klub zdobył w Stężycy gdzie zawodnicy zdobyli całe podium. Pierwszy raz w historii jedna z edycji tego prestiżowego cyklu odbyła się nad morzem , właśnie w Mechelinkach. Na starcie stanęło około 100 zawodników w wieku od 6 do 60 lat. Na swoich wodach debiutował Radek Szczepaniak , wychowanek klasy żeglarskiej w SP im. Piotra Dunina w Mostach. Radek ukończył regaty na 2 miejscu w grupie „ 0 „ ( najmłodsi ). W Ostrzycach wygrał natomiast mieszkaniec Mostów Konrad Kunc również uczeń tej szkoły. Pozostałe edycje odbyły się w Chmielnie, Gowidlinie, Stężycy, Kartuzach, Ostrzycach. Partnerami całego cyklu były między innymi : Pomorska Federacja Sportu , Urząd Marszałkowski , Marszałek Województwa Pomorskiego oraz Gminy w których odbywały się regaty.

Centrum Sportowe Kosakowo 500+ Biuro Polityki Społecznej informuje, że od września 2016r. wypłaty świadczeń 500+ realizowane będą pomiędzy 25 a 30 dniem każdego miesiąca. 500+