Używana przez Ciebie przeglądarka jest nieaktualna. Prosimy o aktualizację.
cofnij

Straż Gminna i OSP Kosakowo w gminnych szkołach podstawowych

  • kancelaria

Wszystkim nam zależy na bezpieczeństwie naszych uczniów, dlatego funkcjonariusze Straży Gminnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Kosakowie, przed zbliżającymi się feriami przeprowadzili zajęcia profilaktyczne z uczniami klas 4-6 gminnych podstawówek.  

Rozmawiano z młodzieżą o różnych rodzajach niebezpieczeństw. Z wielkim zainteresowaniem wysłuchały, jak bezpiecznie spędzić okres ferii, jak postępować, gdy zaczepi nas nieznajomy. Krok po kroku strażnik zaprezentował dzieciom pozycję „żółwia”, która minimalizuje ewentualne uszkodzenia ciała podczas potencjalnego ataku groźnego psa.

Uczniowie z naszych szkół znają numery alarmowe do wszystkich jednostek ratowniczych oraz posiadają wiedzę jak udzielić pierwszej pomocy osobie nieprzytomnej, jednak tych informacji nigdy za mało.

Uczestnicy otrzymali worki do przechowywania z telefonami alarmowymi.

Pamiętajmy, że od naszej szybkiej pomocy zależy ludzkie życie i uczmy tego nasze pociechy.

 

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter