Używana przez Ciebie przeglądarka jest nieaktualna. Prosimy o aktualizację.
cofnij

SURYKATKI zawładnęły gminą Kosakowo

  • kancelaria

  SURYKATKI ZAWŁADNĘŁY GMINĄ KOSAKOWO

Nie ma powodów do niepokoju – spieszymy dodać, że na dwie godziny i że podbiły przede wszystkim pierwoszyński Dom Kultury. Fantastyczne (dosłownie) perypetie przesympatycznych (lub trochę mniej) zwierzątek, jednego zadufanego w sobie tygrysa-filozofa oraz przezabawnego Hindusa z Rewy śledził – to akurat już żadne zaskoczenie – komplet, a właściwie nadkomplet widowni (nie zabrakło osób siedzących na schodach trybun). Surykatki podbiły widownię z równym impetem, z jakim podbiły i ucywilizowały wyspę. Czy warto było poświęcić niedzielny wieczór 14 kwietnia br. na taką przedziwną wyprawę? To pytanie do widzów, niemniej jednak niezwykle burzliwa owacja na stojąco – burzliwa nawet jak na standardy naszego Teatru – świadczyła, że publiczności ciężko było się rozstać z ulubieńcami pierwoszyńskiej sceny. Zgodnie z zapowiedzią Wyspy surykatek jako komediodramatu science-fiction, było zarówno science, jak i fiction, a gromkie śmiechy widowni udowodniły również zgoła niebanalny komizm autorskiego dzieła. Nie zabrakło efektów multimedialnych i scen wybitnie dramatycznych. Jednym zdaniem – posługując się charakterystycznym motywem ze spektaklu: premiera była niczym francuska taksówka z Marsylii na środku oceanu. Nic dodać, nic ująć.       

Wystąpili:

Mikołaj Szwocher – Inkwizytor I;

Adrian Gajlzer – Inkwizytor II / Gajzleramix;

Anna Gierszewska – Inkwizytor III / Strażniczka Wyroczni III;

Oliwia Ciszewska – Strażniczka Wyroczni I / Wiedźma I;

Zuzanna Przybyłowska – Strażniczka Wyroczni II / Wiedźma II;

Szymon Jabłoński – Robespierre;

Kacper Romanowski – Danton / Tubylec I;

Oliwier Gużewski – Marat;

Kacper Orzechowski – Wielki Inkwizytor Kacperow  Fistaszy Trzeci;

Malwina Wilkowska – Królowa Akhilesh;

Klara Filar – Łucja – przywódczyni rewolucji;

Paweł Hajder – Birbal;

Mateusz Albecki – Barun;

Dominik Wójcik – Duch Wyspy;

Anna Flatau – Dalaya;

Kamil Romanowski – Kapłan Romanow;

Adam Szczuko – Tygrys;

Paweł Flatau – Sanjit.

Serdeczne podziękowania za wsparcie dla: Wójta Gminy Kosakowo Marcina Majek, Radnego Powiatu Puckiego Jerzego Włudzika, Anny Szpajer, PEWIK Sp. z o.o., Ryszarda Kloki, Kosakowskiego Centrum Kultury, Wypożyczali Strojów Arlekin (ul. Chylońska 230, Gdynia), Telewizji Kosakowo TV.

Ewa Narloch Kerszka – scenografia;

Dawid Gruenholtz – współpraca akustyczna;

Adam Schröder – współpraca multimedialna;

Karol Dettlaff – scenariusz i reżyseria.

Szczególne podziękowania Teatr kieruje w stronę fantastycznej publiczności: dziękujemy za tak niezwykle przychylne przyjęcie najnowszej premiery.  

Galeria zdjęć:

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter