Używana przez Ciebie przeglądarka jest nieaktualna. Prosimy o aktualizację.
cofnij

Szkoła Podstawowa w Pogórzu z oddziałami gimnazjalnymi

  • kancelaria

Karta rowerowa 2018

W dniu 8 czerwca wszystkie klasy 4 oraz chętni uczniowie z klas starszych odbyli swój pierwszy poważny egzamin. Egzamin na kartę rowerową. Egzamin praktyczny został oczywiście wcześniej poprzedzony egzaminem z teorii, który wszyscy świetnie zdali. Na początku przywitaliśmy panów policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego w Pucku, którzy czuwali nad prawidłowym przebiegiem egzaminu. Potem zaczęła się część praktyczna. Każdy uczeń miał do przejechania wydzielony odcinek drogi, nie można było zapomnieć o znajomości znaków, a i umiejętności musiały być tu doskonale opanowane. W tegorocznym egzaminie uczestniczyło 71 uczniów i tyle też w tym dniu zostało pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Wszystkim świeżo upieczonym Rowerzystom życzymy bezpiecznej, szerokiej drogi!!!

Konkurs z okazji dnia matki

26 maja wszyscy w Pogórzu bawili się wyśmienicie podczas Święta Szkoły. Jednak nawet ta wspaniała impreza nie mogła przyćmić innego święta, które obchodzono tego dnia- święta wszystkich Mam. To właśnie z tej okazji ogłoszone zostały dwa konkursy- na portret Mamy- Superbohaterki (dla klas 0-III) oraz na komiks pt. „Moja Mama Superbohaterka” (dla klas IV-VII). W sobotę ogłoszono zwycięzców. Uczniowie klas młodszych, którzy sportretowali swoje Mamy w najbardziej niebanalny sposób to: Adam Konarski, Dawid Drewa oraz Jaśmina Woźniak. W klasach IV-VII najciekawsze komiksy wykonały Julia Skierka, Emilia Bobrowska oraz Julia Soboń. Zwycięzcy otrzymali nagrody, a ich mamy małe pamiątki. W tym miejscu należą się podziękowania dla Pana Ambrożego Gołąbka ze Szkoły Młodych Grafików za pomoc w ufundowaniu upominków oraz darmowych lekcji dla uczniów klas starszych w swojej szkole.

Majowy konkurs „Zdrowe zęby”

Po szkolnej akcji „OralB”, która dotyczyła zwiększenia świadomości w zakresie higieny jamy ustnej, klasa 1a wzięła udział w konkursie plastyczno – technicznym, który polegał na wykonaniu szczoteczki do zębów technika przestrzenna. Uczniowie wykazali się niesamowita pomysłowością, a precyzja wykonania podziwiana była przez wszystkich!
Gratulujemy zwycięzcom wygranych prac i dziękujemy wszystkim za udział.

The voice of Pogórze

W czwartek 14 czerwca odbył się konkurs wokalny The Voice of Pogórze. Jak co roku zgłosiło się wielu uczestników i jury miało nie lada wyzwanie. Na obrotowych fotelach w tym roku zasiadły Pani Kasia ze świetlicy, która wcieliła się w Sarsę, Pani Ola była Vanessą i Pani Kasia z sekretariatu wystąpiła jako Whitney. I miejsce zajęli Mikołaj i Jakub z klasy 3a, II Mateusz z klasy 3d i Natalia z klasy 1c, III miejsce zajęło trio z klasy 2a Martyna, Amelia i Natalia. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za pięknie wykonane utwory! Bardzo dziękujemy niezawodnemu Panu Andrzejowi, który pomógł w przygotowaniach sali gimnastycznej. Mamy nadzieję, że za rok również dopisze tak wspaniała frekwencja!!

Wielki gimnazjalny bal

Wielkim balem pożegnaliśmy tegorocznych absolwentów kosakowskiego Gimnazjum. Uczniowie klas III mają więc za sobą pierwszy poważny bal. Dziewczęta wystąpiły w balowych kreacjach, chłopcy w garniturach. Odtańczony przez niemal wszystkich uczniów reprezentacyjny polonez wzruszył widzów, czyli zaproszonych rodziców i przyjaciół oraz nauczycieli, także uczących gimnazjalistów w ubiegłych trzech latach. Układ choreograficzny oraz figury poloneza przećwiczyli z gimnazjalistkami i gimnazjalistami p. Maria Lebiedzińska i p. Kazimierz Wróbel, nauczyciele wf. Oboje otrzymali owację.

Nim w sportowej hali w Kosakowie zabrzmiały pierwsze nuty na bal zapraszał dyrektor Szkoły Podstawowej w Pogórzu p. Rafał Juszczyk w towarzystwie p. wicedyrektor Marzeny Korzeniewskiej i p. Andrzeja Czapiewskiego, przewodniczącego Rady Rodziców.

  1. Marzena Korzeniewska, b. dyrektor Gimnazjum i wicedyrektor SP w Pogórzu, dziękując za uroczyste otwarcie balu i przygotowanie poloneza przez nauczycieli wf, wstawiła tańczącym szóstkę (w sześciostopniowej skali ocen).

To Rada Rodziców przy Gimnazjum w Kosakowie zorganizowała bal, przy wsparciu i wydatnej pomocy rodziców uczniów klas III.

Dekoracje były dziełem głównie uczniów klasy IIIE oraz koleżanek i kolegów z innych klas. Frekwencja dopisała.

Był też tort i pizza oraz upieczone przez rodziców palety ciast. Przede wszystkim zaś była przyjazna, miła atmosfera oraz muzyka. 

Nie mogło zabraknąć prawdziwego przeboju balu, czyli „Belgijki” (piosenka flamandzka, w stylizowanym na rytm muzyki celtyckiej linii melodycznej, wykonanej przez zespół Laïs).

Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie balu rodzicom, nauczycielom i uczniom dziękujemy!

Wyspa zagadek

FINAŁ KRAJOWY 18. Ogólnopolskiego Konkursu Twórczego Używania Umysłu WYSPA ZAGADEK pod patronatem Gdańskiego Kuratorium Oświaty, a w konkursowych szrankach uczennica z Pogórza.  W kwietniu Martyna Tomczak z klasy V b wraz z tysiącem Jej rówieśników z całej Polski wzięła udział w pierwszym etapie konkursu. 80 najlepszych uczniów otrzymało tytuł FINALISTY: 40 w grupie młodszej (klasy IV i V) oraz 40 w grupie starszej (klasy VI i VII).
W sobotę 16 czerwca przez kilka godzin uczniowie rozwiązywali zadania wymagające nieszablonowego i kreatywnego myślenia oraz walczyli o tytuł laureata konkursu.

Wyniki poznamy dopiero we wrześniu.
Trzymamy kciuki za naszą finalistkę. 

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter