Używana przez Ciebie przeglądarka jest nieaktualna. Prosimy o aktualizację.
cofnij

Teatr Młodzieżowy: Wyspa Surykatek

  • kancelaria

14 kwietnia 2019 r. o godz. 18.00 Dom Kultury w Pierwoszynie zostanie opanowany przez surykatki. Dlaczego? A dlaczego nie? Najbardziej zwariowany spektakl w historii naszego Teatru Młodzieżowego powraca w zupełnie nowej, jeszcze bardziej widowiskowej formie.  

Przypomnijmy. Mieszkający na co dzień w Rewie Hindus Sanjit wraz ze swoim gadającym Tygrysem – filozofem trafiają na nieznaną wyspę z niezwykle zaawansowaną cywilizacją… surykatek. Już na dzień dobry wita ich dwoje zwariowanych i groźnych Tubylców. W owej społeczności przesympatycznych (ponoć) zwierzątek trzy siły walczą bezpardonowo o władzę: dwór królewski na czele z Królową Janecką, zakochaną nieszczęśliwie w surykatce z niskiego rodu, inkwizycja oraz zbuntowani rewolucjoniści. A tymczasem zbliża się Wielki Surykacki Karnawał, w czasie którego niecne plany będzie miała każda
z wojujących stron.

Wyspa surykatek, komediodramat science-fiction z absurdalnym humorem, absolutnie zwariowaną fabułą oraz wielkimi i znacznie mniejszymi dylematami na pograniczu filozofii oraz fizyki kwantowej, to gratka dla wielbicieli teatru, literatury oraz filmu, którzy znajdą niezliczone inspiracje, nawiązania i aluzje do wielkich oraz nieco mniejszych tekstów kultury od starożytności po czasy najnowsze. Wstęp wolny. 

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter