Płatności bezgotówkowe w Urzędzie Gminy Kosakowo

Informujemy, że wychodząc naprzeciw mieszkańcom gminy, w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Gminy Kosakowo (na parterze budynku) został uruchomiony terminal płatniczy, za pomocą którego można dokonywać płatności (podatki i opłaty) kartą płatniczą. Zachęcamy do korzystania z tej formy płatności.

Niezależnie od terminala można bezpłatnie wpłacać środki na konto Gminy Kosakowo w Banku PKO SA – znajduje się obok Biedronki. Jak już informowaliśmy, w związku ze zmianą banku obsługującego Gminę Kosakowo został utworzony od  31.07.2017 r. nowy rachunek bankowy przeznaczony do obsługi budżetu Gminy w PKO Bank Polski SA, nr rachunku  81 1020 1811 0000 0802 0311 6787  – dochody jednostki

Jest to wynikiem wdrażania Programu upowszechnienia płatności bezgotówkowych w jednostkach administracji publicznej Ministerstwa Rozwoju razem z Krajową Izbą Rozliczeniową S.A.

Jednym z założeń  tego Programu jest opracowanie i wdrożenie modelu akceptacji płatności bezgotówkowych z wykorzystaniem terminali POS i użyciem WebPOS Paybynet w jednostkach administracji publicznej, który będzie bezpłatny zarówno dla urzędu, jak i dla klientów urzędu (płatników).

Rolą KIR w Programie jest koordynacja współpracy pomiędzy MR oraz podmiotami wybranymi do obsługi Programu. KIR jest także jednym z podmiotów finansujących Program. Program realizowany jest w związku z zawartym pomiędzy KIR a Ministrem Rozwoju i Finansów „Porozumieniem w sprawie współpracy w ramach upowszechniania płatności bezgotówkowych w jednostkach administracji publicznej”.

Centrum Sportowe Kosakowo 500+ Biuro Polityki Społecznej informuje, że od września 2016r. wypłaty świadczeń 500+ realizowane będą pomiędzy 25 a 30 dniem każdego miesiąca. 500+