Używana przez Ciebie przeglądarka jest nieaktualna. Prosimy o aktualizację.
cofnij

Turniej o Super Puchar Bałtyku w Kaszubską Baśkę

  • sport

10 września 2017 w Centrum Sportowym w Kosakowie, odbył się Turniej Baśki o Super Puchar Bałtyku-jest to tradycyjna kaszubska gra karciana. Turniej odbywał się według obowiązujących przepisów gry – Baszka Méster Sport, w trzech kategoriach: par, drużynowej oraz indywidualnej pań i panów. Zawodnicy oraz zawodniczki rozegrali 4 rundy. Patronat honorowy nad turniejem objął Wójt Gminy Kosakowo.

Turniej o Super Puchar Bałtyku był IX turniejem zaliczanym do rankingu Masters Kaszëbë 2017. Jego zwycięzcą został Rajmund Gaffke – Luzino I, który wyprzedził Ewę Jendernal – FOX Gdynia i Marka Latosińskiego – Mirwo Łasin. Blisko podium finiszowali także: Wacław Bałachowski – Remus Żelistrzewo, Franciszek Kawski – Mirwo Łasin, Andrzej Mielke – Luzino I oraz Tadeusz Karnowski – Asy Chojnice.

W rywalizacji par zwyciężyli Franciszek Kawski i Marek Latosiński – Mirwo Łasin, którzy po raz pierwszy wygrali turniej par w Masters Kaszëbë. Drugie miejsce zdobyła para Luzino I – Rajmund Gaffke i Jan Pallach. Na trzecim miejscu rywalizacje ukończyło Tornado Lębork – Tadeusz Dominiecki i Jerzy Urich.

Super Puchar Bałtyku w rywalizacji zespołów zdobyło Luzino I – kpt. Zbigniew Tobias, Rajmund Gaffke, Andrzej Mielke, Jan Pallach, które notuje znakomity finisz w rozgrywkach. Drugie miejsce zdobył zespół Mirwo Łasin, dla członków tej ekipy był to fantastyczny turniej – kpt. Jerzy Sinicki, Franciszek Kawski, Marek Latosiński, Jerzy Pukas. Na trzecim miejscu finiszowało Tornado Lębork walczące o końcową wygraną – kpt. Tadeusz Dominiecki, Michał Gontar, Wacław Iwaniuk, Jerzy Urich. Wśród najlepszych zespołów turnieju sklasyfikowano Remus Żelistrzewo, GKS Kołczygłowy, Wejher Wejherowo, Walety Bolszewo.

 

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Szybkie uruchamianie