Używana przez Ciebie przeglądarka jest nieaktualna. Prosimy o aktualizację.
cofnij

Ulica Derdowskiego już przejezdna

  • kancelaria

Informujemy Państwa, iż w dniu dzisiejszym nastąpi zmiana organizacji ruchu w Kosakowie poprzez włączenie do ruchu jezdni ulicy Derdowskiego. Przez najbliższe dwa tygodnie ruch na nowym rondzie będzie jeszcze regulowany sygnalizacją świetlną.

Dopuszczenie przejezdności nie oznacza jeszcze zakończenia tej inwestycji. W kolejnym etapie, którego ukończenie przewidywane jest na koniec maja przyszłego roku zostanie dopasowana do nowego układu drogowego ścieżka rowerowa, zostanie również urządzone pobocze, wybudowane połączenie drogowe ulicy Kościuszki z ulicą Derdowskiego oraz zostanie wybudowana droga serwisowa do obsługi obiektów handlowych przy Biedronce (zjazdy na tę drogę wybuduje inwestor prywatny we własnym zakresie). Zarówno skrzyżowanie ulicy Żeromskiego i Derdowskiego, jak i ulica Derdowskiego została wyposażona w nowoczesne energooszczędne oświetlenie lampami typu LED. Gmina Kosakowo zgłosiła również w Zarządzie Dróg i Zieleni Gdynia potrzebę dostosowania sygnalizacji świetlnej przy galerii handlowej Szperk do nowych potrzeb komunikacji. Wzdłuż ulicy Derdowskiego zabroniony jest ruch pieszy, niemożliwe jest również do maja korzystanie ze ścieżki rowerowej. Prosimy o rozważną jazdę i dostosowanie prędkości do oznakowania jak i warunków atmosferycznych.

Inwestycja zrealizowana za ponad 9 mln zł dofinansowana została z Narodowego Programu Dróg Lokalnych kwotą 3 mnl zł.

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter