Używana przez Ciebie przeglądarka jest nieaktualna. Prosimy o aktualizację.
cofnij

Ważne zmiany w Karcie Dużej Rodziny

  • kancelaria

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny to system zniżek dla rodzin wielodzietnych. Przysługuje niezależnie od dochodu rodzinom z przynajmniej trójką dzieci na utrzymaniu. Karta Dużej Rodziny oferuje system zniżek oraz dodatkowych uprawnień. Posiadacze KDR mają możliwość tańszego korzystania z oferty podmiotów m.in. z branży spożywczej, paliwowej, bankowej czy rekreacyjnej. Zniżki mogą oferować nie tylko instytucje publiczne, ale również przedsiębiorcy prywatni.

Od 1 stycznia 2019r. weszła w życie zmiana w ustawie o Karcie Dużej Rodziny – od tego dnia o przyznanie Karty będą mogli ubiegać się również rodzice i małżonkowie rodziców, którzy kiedykolwiek mieli na utrzymaniu łącznie co najmniej trójkę dzieci, bez względu na wiek tych dzieci w chwili składania wniosku.

Wnioski składać można drogą elektroniczną przez portal Emp@tia (empatia.mpips.gov.pl) oraz osobiście w Biurze Polityki Społecznej w Kosakowie ul. Fiołkowa 2b w godzinach pracy Urzędu. Biuro dysponuje niezbędnymi formularzami wniosków oraz udziela wszelkich informacji odnośnie przyznawania Karty Dużej Rodziny (tel. 58 732-50-16).

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter