Szanowni Państwo,

Samorząd naszej Gminy przez cały rok angażuje się w utrzymanie porządku i czystości przestrzeni publicznej, organizując różnego rodzaju działania proekologiczne i współpracując w tym zakresie z sołectwami oraz Mieszkańcami.

Wiosna to najlepszy czas na  porządki, dlatego w miesiącach marzec – kwiecień, na terenie całej gminy, przeprowadzamy, rozłożoną na kilka etapów, kompleksową akcję sprzątania przestrzeni wokół nas i gorąco zachęcamy wszystkich do włączenia się w te wspólne działania.

Ważnym wydarzeniem w kalendarzu wiosennych porządków w gminie była przeprowadzona w kolejne soboty marca (13, 20 oraz 27) zbiórka odpadów wielkogabarytowych zgodnie z dostarczonym Państwu harmonogramem odbioru odpadów komunalnych.

W najbliższych dniach zostanie przeprowadzona akcja „Wiosenne porządki w gminie Kosakowo”, polegająca na porządkowaniu miejsc użyteczności publicznej, ciągów komunikacyjnych, centrów miejscowości, a także lasów i innych miejsc wymagających porządkowania. Zachęcamy mieszkańców i właścicieli nieruchomości do włączenia się do akcji i zadbania o swoje otoczenie. Jednocześnie przypominamy, że nie sprzątamy prywatnych śmieci, ale porządkujemy naszą wspólną okolicę. Pokażmy, że los środowiska nie jest nam obojętny i swoim zaangażowaniem sprawmy Ziemi prezent.

Harmonogram na najbliższe dni:

• Mosty – 01.04.2021 r. od godziny 17:00, zbiórka ul. Gdyńska/ul. Ogrodowa (przy sklepie spożywczym);
  • Dębogórze Wybudowanie – 03.04.2021 r. od godziny 14.00, zbiórka przy moście, ul. Dębogórska;
  • Pogórze – 09.04.2021 r. od godziny 16.30, zbiórka ul. Płk. Dąbka/ ul. Abrahama;
  • Pierwoszyno – 10.04.2021 r. od godziny 10.00, zbiórka ul. Orzechowa/ul. Wiśniowa (przy siłowni zewnętrznej);
  • Mechelinki – 16.04.2021 r. od godziny 16.00, zbiórka przy Świetlicy Sołeckiej; Pan Sołtys Adam Kujawa wkrótce ustali nowy termin akcji ze względu na niekorzystne warunki pogodowe;
  • Suchy Dwór – 17.04.2021 r. od godziny 10.00, zbiórka przy Świetlicy Sołeckiej, ul. Paska; Pani Sołtys Bożena Roszak wkrótce ustali nowy termin akcji, który podamy w tym miejscu .

Urząd Gminy zapewni worki na odpady, rękawiczki oraz maseczki. O terminach w pozostałych sołectwach oraz rezultatach naszej akcji będziemy Państwa na bieżąco informować.

Czysta gmina to nasza wizytówka i wspólne zadanie, dlatego dziękując naszym Mieszkańcom za zaangażowanie w poprzednich latach, zachęcamy do włączenia się w porządkowanie swojego najbliższego otoczenia również tej wiosny.

Prosimy również szkoły, centrum kultury, bibliotekę i organizacje społeczne do zaangażowania się w „wiosenne porządki”  w swojej okolicy oraz przeprowadzenie edukacyjnych lekcji ekologicznych, które wciąż są istotnym aspektem budowania naszej świadomości ekologicznej.

Wójt Gminy Kosakowo

oraz  Sołtysi Gminy Kosakowo