Używana przez Ciebie przeglądarka jest nieaktualna. Prosimy o aktualizację.
cofnij

Wizyta samorządowców i rolników z partnerskiej gminy we Francji

  • kancelaria

W ostatnich dniach gościliśmy samorządowców oraz rolników z francuskiej, partnerskiej gminy Goneville la Mallet. W ubiegłym roku grupa rolników z Kosakowa miała okazję zobaczyć Paryż, piękną Normandię goszcząc u gospodarzy z Francji. W planie kilkudniowego pobytu znalazło się zwiedzanie Trójmiasta oraz Malborka, urokliwych miejsc naszej gminy, gospodarskie wizyty m.in. w Szkole Rolniczej w Bolesławowie czy gospodarstwach drobiarskich w Przodkowie. Różne profile rolniczej działalności pokazali również nasi rolnicy m.in., państwo Bigott z Pierwoszyna, pan Klein z Mostów, państwo Lipkowscy z Dębogórza, pan Ranachowski z Kosakowa, państwo Śliwińscy z Kosakowa. Podczas wieczornych spotkań w Checzy Nordowych Kaszebów nie zabrakło śpiewu i zwyczajów kaszubskich w wykonaniu zespołu Kosakowianie. W Domu Kultury w Pierwoszynie zaprezentował się Regionalny Chór Morzanie oraz soliści Teatru  Młodzieżowego. Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w pomoc przy organizacji pobytu.  

 

 

 

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Panel boczny

Centrum Sportowe Kosakowo 500+

Aktualności

Zaplanuj podróż

Szybkie uruchamianie