X Festiwal Piosenki Dziecięcej ,,Kraina bajkowej piosenki” już za nami!

• kck

W czwartek 26 kwietnia br. na scenie Gminnego Domu Kultury w Pierwoszynie odbył się X Festiwal Piosenki Dziecięcej Kosakowo 2018 organizowany przez Wójta Gminy Kosakowo Jerzego Włudzika oraz Kosakowskie Centrum Kultury. Tegorocznemu gminnemu świętu dziecięcego śpiewu patronowało motto ,,Kraina bajkowej piosenki”.

Występy uczestników oceniało Jury w składzie: Wójt Gminy Kosakowo Jerzy Włudzik (Przewodniczący), Waldemar Bączyk (wokalista, śpiewak, dyrygent), Weronika Korthals (wokalistka, gwiazda piosenki kaszubskiej), Anna Paturej (dyrektor Biblioteki Publicznej w Kosakowie).

Poniżej przedstawiamy wyniki Festiwalu:

Kat. soliści – klasy gimnazjalne

I miejsce: Vanessa Sarkissian (Gimnazjum w Kosakowie)
II miejsce: Martyna Szarnecka (Gimnazjum w Kosakowie)

Kat. soliści kl. IV-VII SP

I miejsce: Magdalena Pilanowska (Kuźnia Talentów w Gdyni)
II miejsce: Zuzanna Polańska (SP w Pogórzu) oraz Hanna Czap (Kuźnia Talentów w Gdyni)
Wyróżnienia: Marta Białek (SP w Mostach), Antonina Milczek (Integracyjne Studio Twórcze w Kielnie), Konrad Kąkol (SP w Rekowie Górnym), Wiktoria Wiszniewska (Studio Piosenki w Rumi)
oraz Jakub Kałaska (SP w Mostach

Kat. zespoły kl. IV-VII SP

I miejsce: Zespół Muszelki (SP nr 18 w Gdyni)
II miejsce: Zespół Accolada (SP nr 10 w Rumi)

Kat. soliści od 5 roku życia do kl. III SP

I miejsce: Barbara Stromska (Studio Sztuki ,,Da capo al Fine”)
II miejsce: Mikołaj Szwocher (SP w Pogórzu)
III miejsce: Hubert Kunc (SP w Mostach)
Wyróżnienia: Maria Grinholc (ZSP w Mostach), Oliwia Hallmann, Marta Koszałka (Przedszkole Publiczne w Rewie), Lena Mieczkowska (SP nr 6 w Gdyni), Aleksandra Szefka (SP w Dębogórzu)

Kat. zespoły od 5 roku życia do kl. III SP

I miejsce: Duet ,,Amfi” (SP w Rekowie Górnym)

Grand Prix Festiwalu Jury postanowiło przyznać Wiktorii Rozenko (Kuźnia Talentów w Gdyni).

Wszystkim Laureatom gratulujemy, a  Uczestnikom serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału  w Festiwalu.
Do zobaczenia za rok!

RKIS