Używana przez Ciebie przeglądarka jest nieaktualna. Prosimy o aktualizację.
cofnij

X-Lecie Teatru Młodzieżowego Gminy Kosakowo

  • kancelaria

10 lat, 23 premiery, ponad 150 aktorów, łącznie ponad 2400 godzin prób, pięć razy Mistrz
i Małgorzata
. Wystarczyłoby poprzestać na tych faktach, by uznać to artystyczne uniwersum za unikatowe w skali nie tylko gminnej. Ale to nie liczbami mierzyć się powinno wartość dokonań ulubieńców kosakowskiej – i nie tylko – publiczności.

Jubileuszowy spektakl Theatrum Matata. Świat jest teatrem, który przyciągnął – jak zawsze – komplet widowni, okazał się zręcznym, pełnym tyleż rubasznego, co wyrafinowanego humoru, podsumowaniem działalności. Nie mogło zabraknąć licznych aluzji do kultowych już scen: ku uciesze wiernych widzów wrócił odrobinę rozklekotany mieszkaniec Afryki, pewna niezbyt żywotna papuga, zaświatowe dyskusje i szatański bal. Kwestię koniecznych podziękowań balowicze załatwili w trakcie sztuki – te najważniejsze otrzymali: Wójt Gminy Kosakowo Jerzy Włudzik, Adam Schröder, Ryszard Kloka, Ewa Narloch-Kerszka, Paweł Narloch, śp. Zdzisław Tatka. Podziękowano również: Ewie Kowalewskiej, Januszowi Frąckowiakowi, Justynie Gajzler, Agnieszce Słembarskiej, Annie Padée-Kruszczak, Ryszardowi Sosnowskiemu, Telewizji Kosakowo, Annie Paturej, Magdalenie Stence.

W spektaklu udział wzięli: Oliwier Guzewski – Murzyn, Cerber, Agata Czucha, Iwona Ulenberg, Iwona Taczała, Anna Woźny – Loża Szyderców, Klaudia Zmysłowska – Charon, Robert Wysocki – Szekspir, Weronika Kreft – Kasandra, Paweł Hajder – Dionizos, Weronika Żadziłko – Demeter, Natalia Płonka – Płonka, Sara Muża – Mużynka, Maria Mikulska – Oprawca, Dominik Wójcik – Goethe, Grabarz, Kacper Orzechowski – Władca Podziemi Orzech, Malwina Wilkowska – Małgorzata, Wiktor Gabor – Wiktor Gabor, Adam Szczuko – Adam Na pewno Szczuko, Natalia Tylor – Jama, Patryk Wrzałek – Puszkin, Adrian Gajzler – Molier, Jakub Weber – Andrew Kuba Webber, Kamil Romanowski – Romanowszczi, Mateusz Kreft – Krecizna, Sandra Makowska – Sandryna, Lidia Mikulska – Panna Miki-Maki, Paweł Flatau – Detu w zaświatach. Współpraca akustyczna – Ryszard Sosnowski, projekty plakatów – Ewa Narloch-Kerszka, reżyseria – Karol Dettlaff.

Wszystkim, którzy wspierali Teatr w przeciągu tych dziesięciu lat, którzy byli przez ten cały czas z nami, naszej wiernej Publiczności – Teatr Młodzieżowy Gminy Kosakowo składa serdeczne podziękowania. I zapowiada kolejne artystyczne przedsięwzięcia.

W tym momencie warto również zaznaczyć, że nasz Teatr to nie tylko premiery i spektakle. To prężnie działające młodzieżowe środowisko artystyczne z prawdziwego zdarzenia, wieczory poetyckie, muzyczne, filmowe. To ogromna pasja i radość z uczestniczenia w ambitnych przedsięwzięciach. A nade wszystko – niezapomniana atmosfera na zajęciach i warsztatach.         

 

 

 

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

RKIS

Zaplanuj podróż

Szybkie uruchamianie