Używana przez Ciebie przeglądarka jest nieaktualna. Prosimy o aktualizację.
cofnij

XII Biegi z Okazji Święta Niepodległości za nami.

  • sport

11 listopada 2017 r. na ścieżce pieszo-rowerowej w Kosakowie odbyły się XII Gminne Biegi z okazji 99. Rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tegorocznym biegu OPEN na dystansie 5 km atrakcją była trasa prowadząca po terenie lotniska cywilnego Gdynia-Kosakowo. Bieg ten otworzył wystrzałem Wójt Gminy Kosakowo Jerzy Włudzik. W bieżącym roku biegi ukończyło łącznie 314 zawodników, co jest dotychczasowym rekordem w historii Biegów Niepodległościowych organizowanych w Kosakowie. Biorąc pod uwagę fakt, iż tegoroczne biegi odbyły się w najtrudniejszych warunkach pogodowych od 12 lat, można to uznać za niebywały sukces i śmiało stwierdzić, iż bieganie ma z roku na rok coraz większą rzeszę wiernych fanów.

Zawody zostały przeprowadzone w 6 kategoriach wiekowych z odrębną klasyfikacją kobiet i mężczyzn i w kat. OPEN odrębną klasyfikacją dla mieszkańców Gminy Kosakowo. Nagrody przyznawane były dla najlepszych od I do VI miejsca w kategoriach dzieci i młodzieży.

Pierwszych trzech zawodników w kategorii Open na dystansie 5 km otrzymało oprócz nagród rzeczowych, bony upominkowe na zakup odzieży sportowej. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowy medal, a po sportowych zmaganiach czekała na nich ciepła herbata i kawa oraz rogale świętomarcińskie.

W biegu głównym OPEN na dystansie 5 km – pierwszy linię mety przekroczył Michał Olejnik z Gdyni, Paweł Miziarski z Redy – wbiegł na metę jako drugi, a trzecie miejsce zajął Michał Szulc z Bolszewa. Wśród kobiet, trasę najszybciej pokonała Małgorzata Tuwalska z Gdańska, drugie miejsce zajęła Elżbieta Tuwalska z Gdańska, trzecie Joanna Dobrowolska z Redy.

W klasyfikacji OPEN Gminy Kosakowo wśród kobiet: 1. miejsce: Sylwia Bazan, 2. Izabela Bieszke, 3. Aleksandra Beczek. Mężczyźni z gminy Kosakowo: 1. Fabian Różak, 2. Mariusz Kamiński, 3. Paweł Podolak.

W pozostałych kategoriach wiekowych wygrywali odpowiednio:

Kategoria do 4 lat: dziewczynki – 1. Martyna Teska (Gdynia), 2. Milena Świerczyńska (Kosakowo), 3. Martyna Dardzińska (Rumia), 4. Aleksandra Gurzęda (Reda);

chłopcy – 1. Janek Obrycki (Pogórze), 2. Fabian Gołąbek (Lębork), 3. Jan Łapa (Dębogórze), 4. Tomasz Piotrowski (Gdynia), 5. Kuba Świerczyński (Kosakowo), 6. Franek Krawański (Pogórze);

Kategoria 5-7 lat: dziewczynki – 1. Natasza Pieńkowska (Rumia), 2. Wiktoria Szymańska (Rumia), 3. Agnieszka Nowak (Suchy Dwór), 4. Wiktoria Maras (Siemirowice), 5. Hanna Śpiewak (Rumia), 6. Natalia Szmaglińska (Kołobrzeg);

chłopcy – 1. Robert Littwin (Kłosowo), 2. Eryk Gurzęda (Rumia), 3. Jan Duda (Rumia), 4. Igor Świerczyński (Kosakowo) 5. Filip Drzycimski (Gdańsk), 6. Oliwer Bober (Mosty);

Kategoria 8-9 lat: dziewczyny – 1. Olga Robaszkiewicz (Rumia), 2. Julia Banaszak (Gdynia), 3. Julia Kwiatkowska (Rewa), 4. Kornelia Lach (Mosty), 5. Amelia Tomaszewska (Gdynia), 6. Julia Kohnke (Mosty);

chłopcy – 1. Jonatan Jażdżewski (Lębork), 2. Ignacy Krupko (Dębogórze), 3. Igor Twarowski (Suchy Dwór), 4. Kamil Kocoń (Pogórze), 5. Bartosz Kosidło (Suchy Dwór), Eryk Startek (Kosakowo);

Kategoria 10-12 lat: dziewczyny – 1. Daria Domżalska (Rumia), 2. Amanda Frątczak (Gdynia), 3. Zuzanna Krupko (Dębogórze), 4. Julia Zduńczyk, 5. Dominika Domżalska (Rumia), 6. Magdalena Białek (Dębogórze);

chłopcy – 1. Piotr Potrykus (Bojano), 2. Mateusz Kowalski (Mosty), 3. Oliwer Białas (Gdynia), 4. Kamil Drozd (Mosty), 5. Jakub Folega (Mosty), 6. Kacper Nierzwicki (Starogard Gdański);

Kategoria 13-15 lat: dziewczyny – 1. Natalia Młodak (Reda), 2. Marta Piecuch (Rumia), 3. Ida Halk (Gdynia), 4. Kinga Łucka (Gdynia), 5. Agata Krzyżanowska, 6. Wiktoria Naczk (Lębork);

chłopcy – 1. Kacper Bieszke (Mosty), 2. Radosław Nowicki, 3. Filip Lewandowski, 4. Jakub Benka, 5. Adrian Potrykus, 6.Miłosz Bałdyga (Reda);

Wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów imprezy: Gminę Kosakowo, Trefl, ALOHA, Pure Jatomi, Zielona Wyspa, GAZ-SYSTEM, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku, Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Nagrody wręczali: Wice Wójt Marcin Majek, Przewodniczący Rady Gminy Kosakowo Marcin Kopitzki, Pan Michał Przysiecki z Instytutu Pamięci Narodowej z Gdańska, Kierownik referatu ds. sportu, turystyki i rekreacji Anna Padée-Kruszczak oraz Specjalista ds. sportu Grzegorz Braszka.

Organizatorzy serdecznie dziękują za pomoc Straży Gminnej, pracownikom PEKO, Ochronie Fortis Security i za wielkie zaangażowanie wolontariuszom z Yacht Club Rewa wraz z Panem Januszem Frąckowiakiem na czele, Pani Sołtys Ewie Purskiej, Pani Arlecie Wesołowskiej, Pani Barbarze Baranowskiej wraz z młodzieżą, Pani Justynie Pilińskiej, Pani Ewie Kreft, Pani Paulinie Tomeczkowskiej, Panu Dariuszowi Lieske oraz Panu Jackowi Tomaszewskiemu z TV Kosakowo, który ryzykując zamoknięcie kamery, upamiętniał dla Państwa całość imprezy i wszystkim innym, którzy w tych ekstremalnie trudnych warunkach pogodowych pomagali nam w przeprowadzeniu tego wyjątkowego wydarzenia.

Załączamy również podziękowania dla Portu Lotniczego Gdynia-Kosakowo w upadłości likwidacyjnej oraz Dowódcy 43. Bazy Lotnictwa Morskiego za pomoc w organizacji biegu po terenie lotniska.

Pełne wyniki na stronie, pod linkiem:

Dorośli:https://elektronicznezapisy.pl/event/2141/results.html

Dzieci: https://elektronicznezapisy.pl/event/2142/results.html

Dodatkowa galeria zdjęć:

Dorośli: https://elektronicznezapisy.pl/event/2141/gallery.html

Dzieci: https://elektronicznezapisy.pl/event/2142/gallery.html

 

Autor zdjęć: Daria Szyca

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Szybkie uruchamianie