XII Gminne Biegi z okazji Święta Niepodległości

• sport

Wójt Gminy Kosakowo Jerzy Włudzik zaprasza wszystkich do udziału w XII Gminnych Biegach z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości – w sobotę 11 listopada 2017 r. od godz. 12.30.

Biegi odbędą się na ścieżce pieszo-rowerowej (Kosakowo – Pierwoszyno) ze startem i metą w Kosakowie przy pomniku upamiętniającym żołnierzy poległych w II wojnie światowej.

W tegorocznym biegu OPEN na dystansie 5 km atrakcją będzie trasa – biegacze będą mieli okazję sprawdzić się sportowo na ternie lotniska cywilnego Gdynia-Kosakowo.

Zawody przeprowadzone zostaną w 6 kategoriach wiekowych, o przydziale decyduje rok urodzenia: Open 16+ (obowiązuje opłata startowa), 13-15 lat, 10-12 lat, 8-9 lat, 5-7 lat oraz od lat 4-bieg samodzielnie lub z rodzicem (kategorie dzieci i młodzieży – bezpłatnie).

Prowadzona będzie odrębna klasyfikacja dla kobiet i mężczyzn i w kat. OPEN odrębna klasyfikacja dla mieszkańców Gminy Kosakowo.

Starty poszczególnych kategorii wiekowych: Open – godz. 12.30, do lat 4 –godz. 13:25, 5-7 lat-godz. 13:50, 8-9 lat-godz. 14:10, 10-12 lat-godz. 14:30, 13-15 lat-godz. 14:50.

Na zakończenie imprezy organizatorzy przewidzieli dla wszystkich uczestników loterię z nagrodami.

Zapisy przyjmowane są poprzez formularz elektroniczny dostępny na stronie:

https://elektronicznezapisy.pl/g/Bieg_Niepodleglosci_Kosakowo_2017.html  – do 9 listopada, do godz. 21.00 oraz w Biurze Zawodów w dniu 11 listopada, w godz. 10.00-12.00.
Zapisy do biegów młodzieżowych przyjmowane są bezpłatnie. Zachęcamy do zapoznania się z  Regulaminem Biegów.

Więcej informacji o imprezie na http://kosakowo.pl/sport

Sponsorzy nagród: Wójt Gminy Kosakowo, Trefl, Pure Jatomi, Aloha, Zielona Wyspa.

Patronat medialny objęli: Kosakowo TV, Radio Kaszebe, Ziemia Pucka Info.