Używana przez Ciebie przeglądarka jest nieaktualna. Prosimy o aktualizację.
cofnij

XVII FESTIWAL PIOSENKI NASZYCH DZIADKÓW

  • kck

W piątek 10 lutego 2017 w Gminnym Domu Kultury w Pierwoszynie odbył się XVII Międzyszkolny Festiwal Piosenki Naszych Dziadków. W festiwalu udział wzięło 26 uczestników występujących w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III, IV-VI oraz gimnazjum. Młodych wykonawców oceniało Jury w składzie : Beata Bartelik – Jakubowska – wokalistka; Gabriela Kucz – kompozytor, autorka filmów, wideoklipów; Anna Szymborska – dyrektor ZSP w Mostach; Wójt gminy Kosakowo – Jerzy Włudzik; Tadeusz Korthals – kierownik Zespołu Kosakowianie; Karol Dettlaff- opiekun Teatru Młodzieżowego; Krzysztof Andruszkiewicz – dyrektor Kosakowskiego Centrum Kultury oraz Wiktor Gabor- wielokrotny zwycięzca festiwalu obecnie student wokalistyki. Podobnie jak w latach poprzednich na scenie zabrzmiało wiele wspaniałych przebojów, które przeniosły uczestników nawet do lat trzydziestych.

Po burzliwych obradach jury wyłoniło zwycięzców.

W kategorii klas I- III :
I miejsce – Jakub Kałaska
II miejsce – Amelia Żaryn
III miejsce – Julia Skierka
Wyróżnienie – Julia Chuchulska.

W kategorii klas IV-VI:
I miejsce – Aleksandra Junak
II miejsce – Zuzanna Polańska
III miejsce – Oliwia Kreft
Wyróżnienie – Kornelia Filar

W kategorii gimnazjum:
I miejsce – Natalia Rojal
II miejsc – Jagoda Wojtińska
III miejsce – Paulina Szlage

Główną nagrodę czyli GRAND PRIX festiwalu zdobyła Marta Białek za wspaniałe wykonanie piosenki Agnieszki Osieckiej „Miasto cud”.

Po raz pierwszy w tym roku festiwalowi towarzyszył konkurs na stworzenie wideoklipu, którego motywem przewodnim było hasło „Muzyka łączy pokolenia”. Zwycięzcą konkursu został Szymon Kowalski.
Serdeczne gratulacje i podziękowania dla wszystkich uczestników oraz ich opiekunów.

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

RKIS

Zaplanuj podróż

Szybkie uruchamianie