XVIII Międzyszkolny Festiwal Piosenki Naszych Dziadków w Gminnym Domu Kultury w Pierwoszynie

• kck

W piątek 19 stycznia 2018 r. w Gminnym Domu Kultury w Pierwoszynie odbył się XVIII Międzyszkolny Festiwal Naszych Dziadków, którego organizatorem był Zespół Szkolno– Przedszkolny w Mostach. W festiwalu  udział wzięli uczniowie w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III i IV-VII, młodych wykonawców oceniało Jury w składzie: Anna Szymborska – dyrektor ZSP w Mostach, Beata Bartelik-Jakubowska – wokalistka, Krzysztof Andruszkiewicz – dyrektor Kosakowskiego Centrum Kultury, Karol Dettlaff – opiekun Teatru Młodzieżowego oraz Wiktor Gabor – wielokrotny zwycięzca festiwalu, obecnie student wokalistyki.
Podobnie jak w latach ubiegłych na scenie zabrzmiało wiele wspaniałych przebojów, które przeniosły uczestników do minionej epoki naszych dziadków.

Po burzliwych obradach Jury wyłoniło zwycięzców.

W kategorii klas I-III:
II miejsce – Maria Ochocka – ,,W czasie deszczu dzieci się nudzą” Szkoła Podstawowa im. Pawła Góry Mrzezino,
II miejsce – Marta Hendzel, Julia Wysocka, Jakub Gąsiorek, Szymon Gąsiorek – ,,Nie bądź taki szybki Bill” Szkoła Podstawowa nr.6 w Gdyni,
III miejsce – Piotr Mazur -„Goniąc kormorany”SP Mosty

W kategorii klas IV-VII:
I miejsce- Zuzanna Polańska -,,Nic nie może wiecznie trwać” SP w Pogórzu,
II miejsce- Marta Białek – ,,Damą być” SP w Mostach,
III miejsce- Zespół ,,Parlando”: Lilia Weber, Zuzanna Orlikowska, Agnieszka Gontarz, Julia Pawłowska, Nicola Gzela, Oliwia Gniech – ,,Windą do nieba” SP nr 28 w Gdyni,
Wyróżnienie: Oliwia Gniech (gra na gitarze).

Główną nagrodę GRAND PRIX festiwalu zdobyła Maria Hendzel – ,,Wesoły deszczyk” SP nr 6 w Gdyni.

Po raz drugi w tym roku festiwalowi towarzyszył konkurs na stworzenie WIDEOKLIPU, którego motywem przewodnim było hasło „Muzyka łączy pokolenia”. Zwycięzcami konkursu zostali ex aequo Sara Dombrowska i Wojciech Myszk z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dębogórzu.

Serdeczne gratulacje i podziękowania dla wszystkich uczestników i ich opiekunów. Do zobaczenia za rok.