XX Biegowego Grand-Prix o Puchar Starosty

13 maja 2017 r. przy pętli autobusowej w Mechelinkach odbył się drugi etap XX Biegowego Grand-Prix o Puchar Starosty. Do Gminy Kosakowo przyjechało 75 zawodników z powiatu puckiego i okolic. Juniorzy do lat 15 mieli do pokonania dystans ok. 2,5 km, a biegacze z kategorii Open – ok. 5 km. Trasa zaczynała i kończyła przy pętli autobusowej w Mechelinkach i prowadziła wzdłuż klifu, a następnie leśnymi drogami Mechelinek.

Trzech pierwszych zawodników w każdej kategorii wiekowej w imieniu Wójta Gminy Kosakowo Jerzego Włudzika otrzymało pamiątkowe medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

W pierwszym wyścigu – juniorów na dystansie około 2,5 km – najlepsi okazali się: Dawid Kempa z Władysławowa w kategorii chłopców i Julia Kwiatkowska z Rewy w kategorii dziewcząt. Najlepszym zawodnikiem wśród juniorów z Gminy Kosakowo był Mateusz Kwiatkowski  z Rewy.

W biegu głównym – na dystansie około 5 km – pierwszy linię mety przekroczył Wojciech Labudda z Pucka; najlepszy biegacz z Gminy Kosakowo – Sylwester Swędrowski z Pogórza – wbiegł na metę jako drugi (obaj biegacze z kategorii M31-45). Wśród kobiet, trasę najszybciej pokonała Marta Nagórka z Pierwoszyna. W pozostałych kategoriach wiekowych wygrywali odpowiednio: M16-30 – Jakub Klahs z Połczyna, M46-59 – Tomasz Zwoliński z Mostów, M60+ – Józef Murański z Jastarni-Bór.

Poniżej przedstawiono nagrodzone miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych:

Kategoria Open – Kobiety:

I – Marta Nagórka (Pierwoszyno): 23 min 17 s

II – Katarzyna Kazyaka (Gdynia): 24 min 56 s

III – Aleksandra Detlaff (Strzelno): 25 min 45 s

Kategoria Open – M16-30:

I – Jakub Klahs (Połczyno): 20 min 47 s

II – Paweł Zamojski (Wejherowo): 22 min 05 s

III – Andrzej Śliwiński (Kosakowo): 24 min 48 s

Kategoria Open – M31-45:

I – Wojciech Labudda (Puck): 20 min 18 s

II – Sylwester Swędrowski (Pogórze): 20 min 40 s

III – Rafał Pionk (Miszewo): 21 min 11 s

Kategoria Open – M46-59:

I – Tomasz Zwoliński (Mosty): 23 min 11 s

II – Piotr Myślisz (Osłonino): 23 min 14 s

III – Waldemar Willner (Domatówko): 24 min 28 s

Kategoria Open – M60+:

I – Józef Murański (Jastarnia-Bór): 27 min 38 s

II – Ryszard Tomys (Przetoczyno): 28 min 34 s

III – Zbigniew Andrzejczak (Rewa): 29 min 14 s

Kategoria Juniorzy – Dziewczyny do lat 15:

I – Julia Kwiatkowska (Rewa): 14 min 39 s

II – Zuzanna Kałaska (Rewa): 15 min 45 s

III – Klaudia Klein (Mosty): 17 min 45 s

Kategoria Juniorzy – Chłopcy do lat 15:

I – Dawid Kempa (Władysławowo): 10 min 10 s

II – Adrian Lisakowski (Władysławowo): 10 min 37 s

III – Krzysztof Klahs (Sławoszyno): 11 min 0 s

Kolejny – trzeci etap odbędzie się 24 czerwca 2017 r. w Gminie Krokowa, a zakończenie całego cyklu – 7 października 2017r. – Gmina Puck: Leśniewo.

Gratulujemy zwycięzcom.

RKIS