Używana przez Ciebie przeglądarka jest nieaktualna. Prosimy o aktualizację.
cofnij

XXI Biegowego Grand-Prix o Puchar Starosty

  • sport

19 maja 2018 r. na plaży w Mechelinkach w kierunku Rewy odbył się drugi etap XXI Biegowego Grand-Prix o Puchar Starosty. W Gminie Kosakowo stawili się zawodnicy z powiatu puckiego i okolic. Juniorzy do lat 15 mieli do pokonania dystans ok. 2,5 km, a biegacze z kategorii Open – ok. 5 km. Trasa zaczynała i kończyła się na plaży w Mechelinkach, prowadziła przez Port Rybacki, ulicę Nadmorską, następnie plażą aż do Rewy i w drodze powrotnej po ścieżkach pieszych Mechelińskich Łąk.

Gospodarzem oraz fundatorem nagród był Wójt Gminy Kosakowo Jerzy Włudzik. Biegacze z miejsc I-III w każdej kategorii wiekowej otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

W pierwszym wyścigu – juniorów na dystansie około 2,5 km – najlepsi okazali się: Dawid Zwoliński z Błądzikowa w kategorii chłopców i Diana Spyra-Głowala z Kosakowa w kategorii dziewcząt. Najlepszym zawodnikiem wśród juniorów z Gminy Kosakowo był Kacper Gawlik  z Mostów.

W biegu głównym – na dystansie około 5 km – pierwszy linię mety przekroczył Dawid Bullmann z Werblini (kategoria M16-30), najlepszy biegacz z Gminy Kosakowo – Sylwester Swędrowski z Pogórza – wbiegł na metę jako czwarty. Wśród kobiet, trasę najszybciej pokonała Natalia Prętka z Mostów. W pozostałych kategoriach wiekowych wygrywali odpowiednio: M31-45 – Grzegorz Kujawski z Pucka, M46-60 – Roman Dawidowski z Pucka, M60+ – Franciszek Wenta z Krokowej.

Poniżej przedstawiono nagrodzone miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych:

Drugie Biegowe Grand Prix Powiatu Puckiego o Puchar Starosty na rok 2018 Mechelinki 19.05.2018 r. – WYNIKI

Gratulujemy zwycięzcom.

Kolejny Bieg odbędzie się w sobotę 23 czerwca 2018 r. na terenie Gminy Krokowa.

Zapraszamy!

Dziękujemy za pomoc wolontariuszom z Yacht Club Rewa, Portu Mechelinki oraz Morskiej Bazie Szkoleniowej TICADA.

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Szybkie uruchamianie