Używana przez Ciebie przeglądarka jest nieaktualna. Prosimy o aktualizację.
cofnij

Z życia szkół

  • kancelaria

Przedszkole publiczne w Rewie – dzieci w Rewie dobrze się odżywiają bo owoce zajadają!  W Przedszkolu Publicznym w Rewie miesiąc październik upłynął pod hasłem „Zdrowe odżywianie”. Dzieci degustowały owoce z sadów: jabłka, gruszki, śliwki i winogrona. Robiły także sałatkę z owoców egzotycznych i zbierały plony z przedszkolnego ogródka Św. Rocha.

Dzień 9 listopada pozostanie na długo w pamięci trzylatków z przedszkola w Rewie i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka.  W uroczystości brali udział rodzice 3 letnich „Zwinnych Wiewiórek” oraz pani wicedyrektor Anna Podgórska z wychowawcą Joanną Szerszeniewską.  Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia, każdy przedszkolak otrzymał dyplom.

Zespół Szkolno-Przedszkolny i Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Dębogórze

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dębogórzu wraz z Gronem Pedagogicznym, pracownikami oraz przedszkolakami serdecznie zapraszają na Przedszkolny Kiermasz Bożonarodzeniowy 8 grudnia 2017r. (piątek) w godzinach 16:00 – 18:00. W programie przewidziane są występy artystyczne przedszkolaków oraz spotkanie ze Świętym Mikołajem. Kiermasz to także okazja do zakupu ozdób świątecznych wykonanych przez przedszkolaki, ich rodziców, a także nauczycielki.

 Pasowanie na ucznia – 18 października odbyła się Uroczystość Pasowania na uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej im. Obrońców Kępy Oksywskiej w Dębogórzu To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców. Tak było i tym razem, kiedy to pierwszoklasiści dokonali aktu ślubowania i zostali pasowani na uczniów naszej szkoły. Na zakończenie dzieci otrzymały upominki – niespodzianki. Naszym najmłodszym uczniom życzymy wielu sukcesów w edukacji szkolnej. 

Dzień Jana Pawła II – 20 października społeczność naszej szkoły zgromadziła się na uroczystej mszy świętej z okazji Dnia Papieskiego.  Następnie odbył się quiz wiedzy. Uczniowie przypomnieli sobie najważniejsze fakty z życia Jana Pawła II . Kolejny raz przekonaliśmy się, że emocje związane z Jego osobą nie stygną, lecz powodują wzruszenie i skłaniają nas do refleksji. Jego idee i myśli są wiecznie żywe w naszym codziennym działaniu.  A na zakończenie- kremówki, takie jakie papież lubił najbardziej.

9 listopada w SP26 w Gdyni odbył się XI Miejski Konkurs Poezji i Piosenki Patriotycznej. W kategorii piosenka – 3 miejsce zajęła Oliwia Kreft. W kategorii poezja – 1 miejsce zajęła Zuzanna Malinowska. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

8 listopada odwiedziła nas pani Karolina Gorzkiewicz – specjalista do spraw żywienia! Opowiedziała uczniom, jak należy zdrowo się odżywiać. Zaprezentowała i omówiła piramidę zdrowego żywienia, opowiedziała co jeść, aby dobrze się uczyć. Zajęcia zakończyły się wspólną degustacją pysznych i zdrowych kanapek.

Szkoła Podstawowa w Pogórzu z oddziałami gimnazjalnymi

W Szkole Podstawowej w Pogórzu zapoznano się z nowymi metodami w nauce kodowania i programowania. Uczniowie z oddziału przedszkolnego 0a, klasy 3e, a także nauczyciele poznawali możliwości OzoBota, który w 2016 roku otrzymał prestiżowe wyróżnienie „Zabawka Roku”.

Już po raz trzeci Szkoła Podstawowa w Pogórzu przyłączyła się do akcji „Tydzień dobrego chleba”. W czasie jej trwania uczniowie zapoznali się z tajnikami powstawania chleba, odwiedzali piekarnie, rozmawiali z rolnikami uprawiającymi zboża, czytali wiersze i historie o chlebie. Najwięcej radości sprawiło przygotowywanie kolorowych i przepysznych kanapek, a także wypiekanie zapiekanek. Przez cały tydzień na szkolnych korytarzach unosił się cudowny zapach świeżego chleba. Koordynatorem akcji była pani Marzenna Dettlaff.

Klasa 1 b ze Szkoły Podstawowej w Pogórzu uczestniczyła w niecodziennych zajęciach- „Tygodniu szalonych skarpetek”. Przez 5 dni uczniowie uczyli się edukacji matematycznej, polonistycznej, plastycznej itp. poprzez zabawy związane ze skarpetkami. ,,Fajnie jest tak przez kilka dni nie pisać w ćwiczeniach” – powiedziała jedna z uczennic . Ważna w tych zajęciach była praca zespołowa. Taka zmiana w nauczaniu bardzo pozytywnie wpłynęła na szkolne dzieci pomysłodawczyni – pani Anny Karszni-Żukowskiej. Podjęte działanie stało się inspiracją „Budzącej się Szkoły”” i zostało opublikowane na ogólnopolskich forach.

27 października w ramach Akademii Rodzica odbył się „Wieczór gier logicznych”. Rodzice wraz z pociechami poznawali gry planszowe rozwijające nie tylko logiczne myślenie, ale również spostrzegawczość, refleks i wyobraźnię. Wieczór przeprowadzony został dzięki udziałowi naszej szkoły w programie mPotęga. Ze środków przyznanych na nasz projekt mSmart zakupione zostały gry, które pomagają rozwijać myślenie matematyczne, logiczne i strategiczne.


Najwięcej zwolenników znalazła gra Club 2%. Jest to wciągająca zabawa dla całej rodziny. Inspiracją powstania gry Club 2% było zastosowanie tej samej metody rozumowania, która jest podstawą zagadki Einsteina (Podobno Albert Einstein powiedział, że tylko 2% ludzi potrafi ją rozwiązać). Club 2% stawia przed graczami ekscytujące zagadki, które zachęcają do logicznego myślenia krok po kroku. 

Wśród gier z cyklu SmartGames dużą popularnością cieszyły się gry: Kwadrylion, Antywirus, Pingwiny, Czerwony Kapturek i Dżungla. Była też grupa wielbicieli gry Cluedo. Wśród naszych zdobyczy znalazły się trzy, ekskluzywnie wydane gry firmy Gigamic:  Quarto! – wciągająca gra logiczna trochę przypominająca zasadami stare „kółko i krzyżyk”, Quoridor,  Pylos.
Dlaczego warto grać w gry planszowe? Nie tylko bawią, ale w jednakowym stopniu rozwijają wyobraźnię oraz uczą – przewidywania, podejmowania decyzji i ponoszenia odpowiedzialności za nie. Rozwijają umiejętności społeczne i interpersonalne. Gry planszowe uczą zasad współzawodnictwa. Wieczór był bardzo udany. Zarówno dzieci jak i rodzice bawili się wyśmienicie.

Gala Wszystkich Świętych –Gdzie można było spotkać postacie świętych? Święci Patryk, Kinga, Maksymilian Kolbe, Jan Paweł II, Mikołaj, Krzysztof odwiedzili mury naszej szkoły. Oczywiście nie osobiście. Uczniowie oddziałów gimnazjalnych i klas VII SP przygotowali stroje i atrybuty świętych by wcielić się w ich postacie. Prezentacje okazały się bardzo ciekawe, nie brakowało elementów humorystycznych, bo święci mieli też poczucie humoru.

Galę Wszystkich Świętych poprzedziło rozstrzygnięcie Konkursu Różańcowego „Mój własny różaniec moją nadzieją w modlitwie”, ogłoszonego w październiku. Pierwsze miejsca (równorzędnie) przyznano Wiktorii Ossowskiej  z kl. IIIE. Oliwii Misztal z kl. IIIA i Zuzannie Polańskiej z kl. VIIA.

II miejsce przypadło Emilii Wittbrot z VIIA, a III nagrodzoną pracą była praca zbiorowa Edyty Sawryckiej, Michała Miklaszewicza i Daniela Duffka.

Pozostałe prace uczniów klas VII i klas gimnazjalnych II i III były też bardzo interesujące, a wyróżnienia trafiły do Mai Byczkowskiej kl. IIF, Agnieszki Borkowskiej kl. IIB i Zuzanny Polańskiej i Emilii Wittbrot (VIIA).

9 listopada 2017r. w Zespole Szkół Architektury Krajobrazu i Handlowo-Usługowych w Gdańsku odbył się XIV Wojewódzki Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej. I miejsce wyśpiewały uczennice klasy artystycznej oddziału gimnazjalnego Szkoły Podstawowej w Pogórzu – Zwycięski zespół: Klara Filar, Anna Flatau, Justyna Gapińska, Matylda Kowalczyk, Magdalena Mikulska, Wiktoria Ossowska.  

Piosenki o Polsce” – taki tytuł nosiła I Edycja Konkursu Wojewódzkiego, której premiera odbyła się w Młodzieżowym Domu Kultury w Sopocie. I miejsce zdobyła Zuzanna Polańska z klasy VIIa, II miejsce Magdalena Mikulska – uczennice klasy artystycznej IIIE oddziału gimnazjalnego prowadzonej przez panią Magdalenę Stenkę, III miejsce Wiktoria Ossowska również z klasy IIIe, natomiast wyróżnienie zdobyła Justyna Gapińska także uczennica klasy IIIe. Ostatnie tygodnie były niezwykle pracowite dla uczennicy z klasy 7a Zuzanny Polańskiej, która reprezentowała szkołę w Pogórzu w kilku konkursach piosenki i powróciła z nich z licznymi nagrodami i wyróżnieniami – 3 miejsce w konkursie ogólnopolskim XI Festiwal Piosenki Żołnierskiej, 1 miejsce w XI Miejskim Konkursie Piosenki i Poezji Patriotycznej. Dodatkowo była główna nagroda orła na przeglądzie pieśni patriotycznej – reprezentacja na konkursie ogólnopolskim w Warszawie przed Prezydentem RP.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mostach

Uczennica Szkoły Podstawowej w Mostach – Zuzanna Kałaska zakwalifikowała się do projektu „Zdolni z Pomorza – powiat pucki” realizowanego w roku szkolnym 2017/2018, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020 w obszarze kompetencji społecznych. Gratulujemy!

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter