Używana przez Ciebie przeglądarka jest nieaktualna. Prosimy o aktualizację.
cofnij

Zabytkowym Dworkiem w Mostach zaopiekuje się gmina

  • kancelaria

O kupnie zabytkowego dworku Rada Gminy Kosakowo postanowiła na sesji w dniu 17 stycznia br., rezerwując w budżecie na ten cel kwotę 1,5 mln zł. Kwota obejmuje również dwa budynki towarzyszące i  0.30 ha gruntu. Trwa ustalanie zasad spłaty ceny nabycia dworku. Przewidywany termin nabycia nieruchomości zabudowanej zabytkowym dworkiem ustala się na marzec-kwiecień br. Obecnie ustalane są przyszłe koszty remontu dworku. Znajdzie w nim swoją siedzibę Kosakowskie Centrum Kultury i ponadto jedno z pomieszczeń zostanie zagospodarowane na solecką świetlicę. Głównym założeniem funkcjonowania dworku jest jednak działalność komercyjna.  Wszystkich, którzy są w posiadaniu starej dokumentacji i fotografii dworku prosimy o kontakt z Urzędem Gminy – Referat ds Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami  tel. (0 58) 660 43 35

Zapraszamy do lektury artykułu p. Zygmunta Miszewskiego o historii zabytku.

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter